Panorama. Tyrimai Berlyne patvirtino spėjimus: Navalnas buvo apnuodytas (su vertimu į gestų k.)

Vakar „Laisvės kelio“ metu Medininkuose, ties Baltarusijos pasieniu, pastebėtas karinis Baltarusijos sraigtasparnis „Mi-24“. Dėl Lietuvos oro erdvės pažeidimo šiandien Baltarusijai įteikta griežta protesto nota. Baltarusija neigia pažeidusi Lietuvos oro erdvę ir savo ruožtu kaltina Lietuvą oro erdvės pažeidimu bei įteikė notą.

Minske šiandien sulaikyti du opozicijos Koordinacinės tarybos nariai. Olgą Kovalkovą ir Siarhėjų Dileuskį sulaikė, kai jie atvyko į Minsko traktorių gamyklą ir buvo apkaltinti nesankcionuotų masinių akcijų rengimu. Vakar Minske vykusių protestų dalyviai pirmą sykį priartėjo prie prezidento rūmų, Omonas smurto nenaudojo.

Į Vilnių atvykęs JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Stephenas Biegunas patvirtino susitikęs ir su Baltarusijos opozicijos lydere vadinama Cichanouskaja. Pasak Bieguno, amerikiečiai smerkia žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje, tačiau pabrėžė, kad šalies ateitį nuspręsti turi patys baltarusiai. Vilniuje besilankanti JT atstovė praneša iš Baltarusijos gaunanti pranešimų apie žiaurius nusikaltimus: esą prievartaujamos sulaikytos moterys, vyrai, net nepilnamečiai.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, žvelgiant į susirgimų rodiklius, matyti, kad esame per daug atsipalaidavę ir užsimiršę. Per tris savaitgalio dienas nustatyta 109 COVID-19 susirgimo atvejų. NVSC atstovės teigimu, dabar daugiausia susirgimų plinta darbovietėse ir viešojo maitinimo įstaigose. Vyriausybė artimiausiu metu svarstys dėl naktinių klubų darbo laiko trumpinimo.

Ikiteisminiame tyrime dėl greitųjų koronaviruso testų pirkimo įtarimai pareikšti pasitraukusiai sveikatos apsaugos viceministrei ir Vilniaus tarybos nariui. Tačiau LRT tyrimų skyriaus duomenimis, 6 milijonų eurų vertės pirkimu rūpinosi premjero aplinka. Pavedimą viceministrei davė Skvernelio patarėjas.

Laikinoji viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Jovita Petkuvienė sako, kad greitųjų koronaviruso testų pirkimų istorijoje daugiausiai abejonių kelia tai, kad pirkimą vykdžiusiai įstaigai buvo nurodyta, iš ko pirkti, ypač kai vėliau paaiškėjo, kad pirkta gerokai brangiau nei rinkoje buvo galima rasti.

Artėjant rugsėjo pirmajai mokytojai ir tėvai skundžiasi, kad iki šiol nėra aišku, kaip turės vykti pamokos.

„Charite“ klinika Berlyne, kur buvo nuvežtas Rusijos opozicijos politikas Aleksejus Navalnas, pranešė, kad klinikinių tyrimų rezultatai rodo, jog jis buvo apnuodytas medžiaga, priklausančia cholinesterazės inhibitorių grupei. Konkreti medžiaga vis dar nežinoma.

Austrija pirmą sykį išsiunčia Rusijos diplomatą, kuris, pasak žiniasklaidos, ne vienerius metus buvo įsivėlęs į ekonominį šnipinėjimą. Vienos laikraštis „Kronen Caitung“ rašo, kad Rusijos diplomatas turi iki rugsėjo 1-osios išvykti iš šalies. Jis, padedamas Austrijos piliečio, slapta rinko medžiagą apie moderniąsias technologijas. Rusija netruko žengti atsakomąjį žingsnį ir paskelbė, kad iš Maskvos išsiunčia Austrijos diplomatą.

JAV Respublikonų partija pirmadienį oficialiai paskelbė Donaldą Trumpą savo kandidatu lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose, kuriuose jis sieks antros kadencijos šiame poste.

Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ramintojos koplyčios požemiuose Vilniuje – netikėtas archeologų radinys. Pirmąją kasinėjimų dieną čia buvo rastas sveikas varpas. Pasak koplyčios klebono Algirdo Toliato, tai tikra Dievo dovana, o archeologai pripažįsta – surasti sveiką varpą pavyksta labai retai.

Stasys Eidrigevičius nesutinka, kad Panevėžio miesto savivaldybės projekte, kuriant Stasio Eidrigevičiaus meno centrą, centras būtų pavadintas Stasio Eidrigevičiaus meno centru.

Šiuo metu kino centrui vadovaujantį Rolandą Kvietkauską nuo lapkričio pakeis konkursą laimėjęs dabartinis Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Su vertimu į gestų kalbą.