Žinios. Traukiasi Japonijos premjeras Shinzo Abe – manoma, dėl sveikatos priežasčių

Japonijos žiniasklaida skelbia, kad po poros valandų apie pasitraukimą dėl sveikatos priežasčių paskelbs beveik 8 m. šalį valdęs ministras pirmininkas Shinzo Abe. Per spaudos konferenciją jis turėtų paaiškinti traukimosi priežastis. Visuomeninis transliuotojas NHK praneša, kad premjero sveikatos būklė suprastėjo tiek, kad gali trukdyti jam toliau eiti pareigas. Dėl ministro pirmininko sveikatos Japonijoje spėliojama jau kelias pastarąsias savaites, diskusijas dėl jo ligos dar labiau sustiprino neskelbti vizitai ligoninėje.

Preliminariais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje nustatyta kone pusšimtis naujų COVID-19 atvejų. Tai didžiausias užsikrėtimų skaičius nuo balandžio 19 d., tąkart fiksuoti 59 COVID-19 atvejai. Centro atstovė Daiva Razmuvienė LRT RADIJUI sako, kad augančius skaičius lemia ir žmonių atsipalaidavimas, o atsekti naujus atvejus darosi vis sunkiau.

Sulaukęs Rusijos prezidento palaikymo, Aliaksandro Lukašenkos režimas vėl ėmė demonstruoti jėgą: vakare sulaikyti apie 200 žmonių. Tarp suimtų – kelios dešimtys žurnalistų, kai kurie paleisti, bet dalis šiandien stos prieš teismą. Viena reporterė išvežta į ligoninę, o švedas fotografas bus deportuotas. Tuo metu prie Lietuvos sienos Baltarusijos kariuomenė turi pradėti didelio masto karines pratybas.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas oficialiai priėmė respublikonų partijos nominaciją siekti antrosios kadencijos. Per kalbą iš Baltųjų Rūmų D. Trumpas prisistatė kaip įstatymo ir tvarkos prezidentas, kalbėjo, kad jo varžovas, demokratas Joe Bidenas šalies valdyti nepajėgs.

Statistinis lietuvis kasmet išmeta per 60 kg vartoti tinkamo maisto, statistinis europietis – beveik trigubai tiek. Verslo atstovai ir mokslininkai sutaria, kad maisto švaistymas – opi problema, kuri ekonomikai kainuoja šimtus milijardų, o gamtai – išsekusius resursus. Vis dėlto daržovių augintojai randa išeitį, kaip gero maisto nepaversti atliekomis – neįprastų formų ir spalvų daržoves bei vaisius, kurių nesuperka prekybos centrai, dovanoja labdarai arba iš jų gamina kitus produktus – sultis ar konservus.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau