Žinios. Ūkininko sąmoningumas: prastesnės išvaizdos daržoves ne išmeta, o dovanoja labdarai

Preliminariais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje nustatyta kone pusšimtis naujų COVID-19 atvejų. Tai didžiausias užsikrėtimų skaičius nuo balandžio 19 d., tąkart fiksuoti 59 COVID-19 atvejai. Centro atstovė Daiva Razmuvienė LRT RADIJUI sako, kad augančius skaičius lemia ir žmonių atsipalaidavimas, o atsekti naujus atvejus darosi vis sunkiau.

Sulaukęs Rusijos prezidento palaikymo, Aliaksandro Lukašenkos režimas vėl ėmė demonstruoti jėgą: vakare sulaikyti apie 200 žmonių. Tarp suimtų – kelios dešimtys žurnalistų, kai kurie paleisti, bet dalis šiandien stos prieš teismą. Viena reporterė išvežta į ligoninę, o švedas fotografas bus deportuotas. Tuo metu prie Lietuvos sienos Baltarusijos kariuomenė turi pradėti didelio masto karines pratybas.

Prasideda papildomas priėmimas į Lietuvos universitetus ir kolegijas, prašymus galima teikti iki pirmadienio 14 val.

Statistinis lietuvis kasmet išmeta per 60 kg vartoti tinkamo maisto, statistinis europietis – beveik trigubai tiek. Verslo atstovai ir mokslininkai sutaria, kad maisto švaistymas – opi problema, kuri ekonomikai kainuoja šimtus milijardų, o gamtai – išsekusius resursus. Vis dėlto daržovių augintojai randa išeitį, kaip gero maisto nepaversti atliekomis – neįprastų formų ir spalvų daržoves bei vaisius, kurių nesuperka prekybos centrai, dovanoja labdarai arba iš jų gamina kitus produktus – sultis ar konservus.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau