Žinios. Baltarusijai minint Nepriklausomybės dieną, Cichanouskaja teigia: protestuotojai – ne opozicija, o dauguma

Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui prezidentūroje įteiktas žuvusiojo Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio garbei įsteigtas Prometėjo apdovanojimas. Jį priimdamas Valdas Adamkus sakė, kad visam žemynui šiuo metu trūksta tokių lyderių, kaip Lechas Kaczynskis ir išreiškė nusivylimą, kad Lietuvai ir Lenkijai iki šiol nepavyko užbaigti dar prieš 20 m. suplanuotų strateginių projektų.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles Michelis pastarosiomis dienomis nesėkmingai mėgino susisiekti su Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka. Tai antradienį Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto posėdyje pranešė Europos Sąjungos Užsienio politikos tarnybos generalinė sekretorė Helga Schmid.

Dėl koronaviruso tyręsi žmonės nuogąstauja dėl savo duomenų saugumo. Vilnietė, gavusi neigiamą atsakymą, iš to paties adresato gavo pasiūlymą už pinigus įgyti imunitetą ir rusišką vakciną. Žinutes siunčianti Kauno greitoji medicinos stotis sako, kad duomenys niekur nenutekėjo, esą tai galėjo būti tik pokštas. Sveikatos apsaugos ministras tai vadina kriminalu.

Per praėjusią parą Lietuvoje ištyrus 4500 ėminių, patvirtintas 21 naujas koronaviruso atvejis, 11 iš jų susiję su židiniais, o daugiausia naujų užsikrėtusiųjų – Vilniaus apskrityje.

Mokyklose rengiamasi rugsėjo pirmosios šventėms, ministerija dėl viruso grėsmės ragina pasirūpinti saugiais atstumais bei nerengti masinių susibūrimų. Ministras Algirdas Monkevičius su savivaldybių ir mokyklų atstovais aptaręs artėjančią mokslo metų pradžią, sako, kad į šventę rekomenduojama rinktis skirtingomis valandomis ar keliose vietose, jeigu įmanoma – lauke.

Vyriausybė spręs, nuo kada ir ar trumpinti naktinių barų ir klubų darbo laiką.

Sportas. Marijampolės „Sūduva“ šiandien surengė paskutinę treniruotę prieš rytojaus akistatą su Tel Avivo „Maccabi“.

Pirmoji pasaulio raketė Novakas Djokovičius pripažino, kad Ričardas Berankis privertė jį paplušėti dėl pergalės.

Domantas Sabonis sugrįžo į NBA „burbulą“, bet aikštėje šį sezoną daugiau nebepasirodys. Jo atstovaujama Indianos „Pacers“ ekipa 87:99 nusileido Majamio „Heat“ krepšininkams ir pralaimėjo seriją 0:4.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau