Žinios. ES diplomatijos vadovas ragina Rusijos tarnybas pradėti tyrimą dėl Navalno numanomo apnuodijimo

Lietuvoje saugoma Baltarusijos opozicijos lydere vadinama Sviatlana Cichanouskaja šiandien apie padėtį šalyje vaizdo ryšiu pasakos Europos parlamento užsienio reikalų komitetui. Situaciją Baltarusijoje aptars ir į Maskvą atvykęs Jungtinių Valstijų valstybės sekretoriaus pavaduotojas Stephenas Biegunas. Išvakarėse, viešėdamas Vilniuje Biegunas sakė, kad šalies ateitį turi nuspręsti patys baltarusiai, tiesa jis pasmerkė žmogaus teisių pažeidimus šalyje. Tuo metu Aliaksandras Lukašenka, kaip pranešama, vakar telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. O Minske tęsiasi protestai ir sulaikymai.

Viešbučių ir restoranų asociacija Vyriausybei siūlo kompensuoti 25 proc. nuo pernai sektoriaus įmonių sumokėtų mokesčių. Pasak asociacijos prezidentės, šiuo metu vyksta derybos, nes esą šiam sektoriui nėra kito kelio išgyventi. Siūloma 25 proc. nuo pernai sumokėtų mokesčių kompensuoti pandemijos paveiktoms įmonėms, taip pat svarstoma kompensuoti atsižvelgiant į prarastų užsienio turistų skaičių. Verlsininkai abejoja, kad iki kito sezono apgyvendinimo įstaigų situacija galėtų ženkliai pagerėti.

Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis paragino Rusijos tarnybas pradėti „nepriklausomą ir skaidrų tyrimą“ dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno numanomo apnuodijimo. Pasak Borrellio, Europos Sąjunga griežtai smerkia galimą pasikėsinimą į pono Navalno gyvybę, o atsakingieji privalo būti patraukti atsakomybėn. Vakar Berlyno ligoninė, kurioje gydomas Navalnas nurodė, kad jos atlikti Navalno ėminių tyrimai atskleidė, jog aktyvistas buvo apnuodytas. Jis gydomas priešnuodžiu nustatytai cheminei medžiagai, Navalnas tebėra komos būklės, bet pavojus gyvybei negresia. Pasak medikų, kokie bus tolesni padariniai, neaišku, jie gali būti ilgalaikiai, ypač nervų sistemai.

Tarptautinis baudžiamasis tribunolas Hagoje pradeda nagrinėti Bosnijos serbų karo vado Ratko Mladičiaus apeliaciją. Teismas Mladičių prieš trejus metus nuteisė kalėti iki gyvos galvos už etninį valymą Srebrenicoje prieš ketvirtį amžiaus ir Sarajevo apsiaustį. Apeliacija turėjo būti nagrinėjama anksčiau, tačiau dėl septyniasdešimt septynerių Mladičiaus sveikatos būklės ir koronaviruso pandemijos atidėtas. Vadinamas „Bosnijos skerdiku“, Mladičius vadovavo Bosnijos serbų pajėgoms per karą, kuris nusinešė 100 tūkst. gyvybių. Teismas dar prieš trejus metus nusprendė, kad jis vadovavo ir atsakingas už kraupiausias žudynes Europoje po Šaltojo karo – Srebrenicoje išžudyti aštuoni tūkstančiai civilių Bosnijos musulmonų.

Švč. Mergelės Marijos Ramintojos koplyčios požemiuose Vilniuje – netikėtas archeologų radinys. Pirmąją kasinėjimų dieną čia buvo rastas sveikas varpas. Pasak koplyčios klebono Algirdo Toliato, tai tikra dievo dovana, o archeologai pripažįsta – surasti sveiką varpą labai retai pavyksta.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau