Žinios. Lietuvoje – daugiau nei 20 COVID-19 židinių

Lietuvoje yra daugiau nei 20 koronaviruso židinių, tačiau, kaip LRT RADIJUI sako Visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė, jie yra skirtingo dydžio ir rizikos. Jeigu virusas nustatomas šeimose ir žmonės izoliuojasi, tada virusas neplinta. Tačiau pastaruoju metu specialistams nerimą kelia židiniai įmonėse, o pačia rizikingiausia vietove išlieka Kaune esantis „Adform“ kiemelis, kur susiję atvejai išplito Kaune, Vilniuje, Šakiuose.

Viešbučių ir restoranų asociacija Vyriausybei siūlo kompensuoti 25 proc. nuo pernai sektoriaus įmonių sumokėtų mokesčių. Pasak asociacijos prezidentės, šiuo metu vyksta derybos, nes esą šiam sektoriui nėra kito kelio išgyventi. Siūloma 25 proc. nuo pernai sumokėtų mokesčių kompensuoti pandemijos paveiktoms įmonėms, taip pat svarstoma kompensuoti atsižvelgiant į prarastų užsienio turistų skaičių. Verlsininkai abejoja, kad iki kito sezono apgyvendinimo įstaigų situacija galėtų ženkliai pagerėti.

Lietuvoje saugoma Baltarusijos opozicijos lydere vadinama Sviatlana Cichanouskaja šiandien apie padėtį šalyje vaizdo ryšiu pasakos Europos parlamento užsienio reikalų komitetui. Situaciją Baltarusijoje aptars ir į Maskvą atvykęs Jungtinių Valstijų valstybės sekretoriaus pavaduotojas Stephenas Biegunas. Išvakarėse, viešėdamas Vilniuje Biegunas sakė, kad šalies ateitį turi nuspręsti patys baltarusiai, tiesa jis pasmerkė žmogaus teisių pažeidimus šalyje. Tuo metu Aliaksandras Lukašenka, kaip pranešama, vakar telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. O Minske tęsiasi protestai ir sulaikymai.

Jungtinių Valstijų respublikonų partija oficialiai patvirtino Donaldą Trumpą kandidatu prezidento rinkimuose. Savo pirmojojoje kalboje suvažiavime jis gasdino, kad demokratai bando pavogti jo pergalę lapkričio rinkimuose. Apklausose dabartinis prezidentas atsilieka nuo varžovo demokrato Džo Bideno, kurį partiją kandidatu oficialiai nominavo praėjusią savaitę. Trumpas žada kas vakarą respublikonų suvažiavime sakyti kalbas, o pagrindinė iš Baltųjų rūmų numatoma ketvirtadienį.

Kadenciją baigusiam Prezidentui Valdui Adamkui šiandien bus įteiktas Lenkijos apdovanojimas – lėktuvo katastrofoje žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kačinskio garbei įsteigtas Prometėjaus apdovanojimas. Jį Adamkui už indėlį į užsienio politiką dar vasaros pradžioje skyrė Lecho Kačinskio brolis dvynys Jaroslavas Kačinskis. Pernai apdovanojimas skirtas dabartiniam Lenkijos prezidentui Andrzejui Dudai.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau