Žinios. FNTT pradėjo ikitesiminį tyrimą dėl galimo turto iššvaistymo Telšių Socialinių paslaugų centre

Lietuvoje yra daugiau nei 20 koronaviruso židinių, tačiau, kaip LRT RADIJUI sako Visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė, jie yra skirtingo dydžio ir rizikos. Jeigu virusas nustatomas šeimose ir žmonės izoliuojasi, tada virusas neplinta. Tačiau pastaruoju metu specialistams nerimą kelia židiniai įmonėse, o pačia rizikingiausia vietove išlieka Kaune esantis „Adform“ kiemelis, kur susiję atvejai išplito Kaune, Vilniuje, Šakiuose.

Artėjant rugsėjo pirmajai mokytojai ir tėvai skundžiasi, kad iki šiol nėra aišku, kaip turės vykti pamokos. Švietimo ir sveikatos apsaugos ministerijos pateikė mokykloms nurodymus, kokių saugumo priemonių mokyklos turi imtis, tačiau ugdymo įstaigų vadovai sako – tvyro chaosas. Šiandien Kaune vyksiančioje konferencijoje švietimo minsitras ketina pristatyti aktualiausią informaciją dėl naujų mokslo metų. Taip pat bus aptarti ugdymo organizavimo nuotoliniu būdu teisinio reguliavimo aspektai.

Po Telšių rajono savivaldybės atlikto audito Socialinių paslaugų centre Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo turto iššvaistymo. Centro direktorė bet kokius įtarimus neigia ir sako, kad su ja bandoma susidoroti. Socialinių paslaugų centro praėjusių metų veiklos vidaus auditą atliko Telšių rajono savivaldybė, siekdama įvertinti, ar dotacijos socialinės rizikos šeimoms panaudojamos pagal paskirtį ir teisėtai. Įtarimai kol kas niekam nepateikti.

Po karinio perversmo Malyje stringa derybos dėl civilių valdžios. Praėjusią savaitę kariškiai Malyje privertę atsistatydinti prezidentą Ibrahimą Bubakarą Keitą, nori šalį valdyti trejus metus. Esą tai bus pereinamasis laikotarpis. Tačiau padėtis Malyje kelia nerimą tarptautinei bendruomenei ir ypač kaimynėms, kurios baiminasi, kad šalyje įsigalės chaosas.

Tarptautinis baudžiamasis tribunolas Hagoje pradeda nagrinėti Bosnijos serbų karo vado Ratko Mladičiaus apeliaciją. Teismas Mladičių prieš trejus metus nuteisė kalėti iki gyvos galvos už etninį valymą Srebrenicoje prieš ketvirtį amžiaus ir Sarajevo apsiaustį. Apeliacija turėjo būti nagrinėjama anksčiau, tačiau dėl septyniasdešimt septynerių Mladičiaus sveikatos būklės ir koronaviruso pandemijos atidėtas. Vadinamas „Bosnijos skerdiku“, Mladičius vadovavo Bosnijos serbų pajėgoms per karą, kuris nusinešė 100 tūkst. gyvybių. Teismas dar prieš trejus metus nusprendė, kad jis vadovavo ir atsakingas už kraupiausias žudynes Europoje po Šaltojo karo – Srebrenicoje išžudyti aštuoni tūkstančiai civilių Bosnijos musulmonų.

Orai. Sportas.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau