Žinios. Artėjant rugsėjo pirmajai mokytojai ir tėvai skundžiasi: iki šiol nėra aišku, kaip turės vykti pamokos

Artėjant rugsėjo pirmajai mokytojai ir tėvai skundžiasi, kad iki šiol nėra aišku, kaip turės vykti pamokos. Švietimo ir sveikatos apsaugos ministerijos pateikė mokykloms nurodymus, kokių saugumo priemonių mokyklos turi imtis, tačiau ugdymo įstaigų vadovai sako – tvyro chaosas. Šiandien Kaune vyksiančioje konferencijoje švietimo minsitras ketina pristatyti aktualiausią informaciją dėl naujų mokslo metų. Taip pat bus aptarti ugdymo organizavimo nuotoliniu būdu teisinio reguliavimo aspektai.

Viešbučių ir restoranų asociacija Vyriausybei siūlo kompensuoti 25 proc. nuo pernai sektoriaus įmonių sumokėtų mokesčių. Pasak asociacijos prezidentės, šiuo metu vyksta derybos, nes esą šiam sektoriui nėra kito kelio išgyventi. Siūloma 25 proc. nuo pernai sumokėtų mokesčių kompensuoti pandemijos paveiktoms įmonėms, taip pat svarstoma kompensuoti atsižvelgiant į prarastų užsienio turistų skaičių. Verlsininkai abejoja, kad iki kito sezono apgyvendinimo įstaigų situacija galėtų ženkliai pagerėti.

Jungtinių Valstijų respublikonų partija oficialiai patvirtino Donaldą Trumpą kandidatu prezidento rinkimuose. Savo pirmojojoje kalboje suvažiavime jis gasdino, kad demokratai bando pavogti jo pergalę lapkričio rinkimuose. Apklausose dabartinis prezidentas atsilieka nuo varžovo demokrato Džo Bideno, kurį partiją kandidatu oficialiai nominavo praėjusią savaitę. Trumpas žada kas vakarą respublikonų suvažiavime sakyti kalbas, o pagrindinė iš Baltųjų rūmų numatoma ketvirtadienį.

Taruptautinis baudžiamasis tribunolas Hagoje pradeda nagrinėti Bosnijos serbų karo vado Ratko Mladičiaus apeliaciją. Teismas Mladičių prieš trejus metus nuteisė kalėti iki gyvos galvos už etninį valymą Srebrenicoje prieš ketvirtį amžiaus ir Sarajevo apsiaustį. Apeliacija turėjo būti nagrinėjama anksčiau, tačiau dėl septyniasdešimt septynerių Mladičiaus sveikatos būklės ir koronaviruso pandemijos atidėtas. Vadinamas „Bosnijos skerdiku“, Mladičius vadovavo Bosnijos serbų pajėgoms per karą, kuris nusinešė 100 tūkst. gyvybių. Teismas dar prieš trejus metus nusprendė, kad jis vadovavo ir atsakingas už kraupiausias žudynes Europoje po Šaltojo karo – Srebrenicoje išžudyti aštuoni tūkstančiai civilių Bosnijos musulmonų.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau