Žinios. Minsko atsakas: įteikė Lietuvai notą dėl į šalį įskridusių balionų

Į Vilnių atvykęs Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretoriaus pavaduotojas Stephenas Biegunas patvirtino susitikęs ir su Baltarusijos opozicijos lydere vadinama Sviatlana Cichanouskaja. Pasak S. Bieguno, amerikiečiai smerkia žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje, tačiau pabrėžė, kad šalies ateitį nuspręsti turi patys baltarusiai. Vilniuje besilankanti Jungtinių Tautų atstovė praneša iš Baltarusijos gaunanti pranešimų apie žiaurius nusikaltimus: esą prievartaujamos sulaikytos moterys, vyrai, net nepilnamečiai.

Minske šiandien sulaikyti du opozicijos Koordinacinės tarybos nariai. Olgą Kovalkovą ir Siarhėjų Dileuskį sulaikė, kai jie atvyko į Minsko traktorių gamyklą ir buvo apkaltinti nesankcionuotų masinių akcijų rengimu. Vakar Minske vykusių protestų dalyviai pirmą sykį priartėjo prie prezidento rūmų, OMONas smurto nenaudojo.

Vakar „Laisvės kelio“ metu Medininkuose, ties Baltarusijos pasieniu, pastebėtas karinis Baltarusijos sraigtasparnis „Mi-24“. Dėl Lietuvos oro erdvės pažeidimo šiandien Baltarusijai įteikta griežta protesto nota. Baltarusija neigia pažeidusi Lietuvos oro erdvę ir savo ruožtu kaltina Lietuvą oro erdvės pažeidimu bei įteikė notą.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, žvelgiant į susirgimų rodiklius, matyti, kad esame per daug atsipalaidavę ir užsimiršę. Per tris savaitgalio dienas nustatyta 109 COVID-19 susirgimo atvejų. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovės teigimu, dabar daugiausia susirgimų plinta darbovietėse ir viešojo maitinimo įstaigose. Vyriausybė artimiausiu metu svarstys dėl naktinių klubų darbo laiko trumpinimo.

Vokietijos kanclerės atstovas Steffenas Seibertas pareiškė, kad „didelė galimybė“, jog Aleksejus Navalnas buvo apnuodytas. Griežčiausias Rusijoje Kremliaus kritikas nuo praėjusio ketvirtadienio yra komos būklės po to, kai neteko sąmonės iš Sibiro į Maskvą skrendančiame lėktuve. Iš Omsko ligoninės, artimiesiems ir bendražygiams primygtinai reikalaujant, o Vokietijai spaudžiant, jis buvo pervežtas į Berlyno kliniką. Vokietijos Vyriausybė teigia suteikusi Aleksejui Navalnui apsaugą, kol jis gydomas Berlyne. Pasak kanclerės atstovo, Berlyno klinikos medikų išvados leis galutinai nustatyti, ar Rusijos opozicijos lyderis buvo apnuodytas.

Austrija pirmą sykį išsiunčia Rusijos diplomatą, kuris, pasak žiniasklaidos, ne vienerius metus buvo įsivėlęs į ekonominį šnipinėjimą. Austrijos užsienio reikalų ministerija daugiau detalių nepateikia, tačiau Vienos laikraštis „Kronen Caitung“ rašo, kad Rusijos diplomatas turi iki rugėjo 1-osios išvykti iš šalies. Jis, padedamas Austrijos piliečio, slapta rinko medžiagą apie moderniąsias technologijas. Rusija netruko žengti atsakomąjį žingsnį ir paskelbė, kad iš Maskvos išsiunčia Austrijos diplomatą.

Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos bendruomenė, visus praėjusius mokslo metus praleidusi svetimose patalpose, ir šį rugsėjį pradės benamė: žadėtas remontas – aklavietėje. Iš objekto bėga rangovai, darbų atlikta vos pusė, o savivaldybė grasina nutraukti sutartį su remontą darančia bendrove.

Sportas. Nauji žiūrovų ir dalyvių saugumo reikalavimai dėl šalyje prastėjančios epidemiologinės situacijos nesustabdė daugiau nei 400 triatlono entuziastų, savaitgalį susirinkusių į Veisiejus, kur vyko ketvirtasis Lietuvos triatlono taurės etapas.

Luka Dončičius praėjusią naktį dar kartą sugėrė visą prožektorių šviesą. Fantastiškas Dalaso „Mavericks“ lyderio pasirodymas bei paskutinėmis akimirkomis pataikytas tritaškis leido iškovoti pergalę po pratęsimo prieš Los Andželo „Clippers“ klubą rezultatu 135:133 bei išlyginti Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijos rezultatą – 2:2.

Mūsų šalies 17-mečių merginų rinktinė vakar baigė pasirodymą FIBA organizuotame „Skills Challenge“ turnyre, kuriame lietuvės užėmė ketvirtąją vietą.

Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau