Žinios. Minske sulaikyti du Koordinacinės tarybos nariai apkaltinti nesankcionuotų akcijų rengimu

Minske šiandien sulaikyti du opozicijos Koordinacinės tarybos nariai. Olgą Kovalkovą ir Siarhėjų Dileuskį sulaikė, kai jie atvyko į Minsko traktorių gamyklą ir buvo apkaltinti nesankcionuotų masinių akcijų rengimu. Vakar Minske vykusių protestų dalyviai pirmą sykį priartėjo prie prezidento rūmų, OMONas smurto nenaudojo.

Vakar „Laisvės kelio“ metu Medininkuose, ties Baltarusijos pasieniu, pastebėtas karinis Baltarusijos sraigtasparnis „Mi-24“. Dėl Lietuvos oro erdvės pažeidimo šiandien Baltarusijai įteikta griežta protesto nota. Sraigtasparnis praskrido pačioje „Laisvės kelio“ pabaigoje, kur tuo metu stovėjo prezidentas Gitanas Nausėda su žmona, buvę šalies vadovai Dalia Grybauskaitė ir Valdas Adamkus. Tuo metu Baltarusijos naujienų agentūra „BelTA“ praneša apie neva Lietuvos bandymą pažeisti kaimynų oro erdvę. Baltarusijos gynybos ministerija tvirtina, kad iš Lietuvos buvo paleistas zondas su aštuoniais oro balionais ir „antivalstybiniais“ simboliais. Esą šį zondą ir stabdė sraigtasparnis. Baltarusija Lietuvai taip pat ruošia notą.

Kaip tik šiuo metu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitinka su į Vilnių atvykusiu Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephenu Biegunu. Galime matyti tiesioginį vaizdą. Pasak krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, per S. Bieguno vizitą planuojama aptarti situaciją Baltarusijoje ir dvišalius Lietuvos–Amerikos santykius. S. Biegunas Vilniaus Antakalnio kapinėse taip pat pagerbs Sausio 13-osios aukų ir vieno iš 1863–1864 m. sukilimo vadų, Kosto Kalinausko, atminimą. Vėliau valstybės sekretoriaus pavaduotojas planuoja vykti į Maskvą.

Vilniuje aptarti Baltarusijos ateitį suvažiavo Baltarusijos opozicijos atstovai ir disidentai, Vakarų valstybių bei Lietuvos politikai. Pasak į Vilnių atvykusios Jungtinių Tautų specialiosios pranešėjos žmogaus teisių klausimais Baltarusijoje, gaunami pranešimai apie suimtųjų protestuotojų prievartavimus: žaginami ne tik moterys ir vyrai, bet ir vaikai. Daug kritikos sulaukė Vakarų atsakas į padėtį Baltarusijoje.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praneša, kad Kauno klinikinėje ligoninėje mirė dar vienas koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Tai 85 mirtis šalyje. Mirė vyresnis nei 80 m. žmogus, turėjęs gretutinių susirgimų ir užsikrėtęs po kontakto su sergančiu artimuoju namų aplinkoje. Iš viso praėjusią parą patvirtinti 38 nauji atvejai. Maždaug pusė siejami su židiniais, 8 žmonių užsikrėtimo aplinkybės neaiškios. Daugiausia atvejų – 28 – registruoti Vilniaus apskrityje. Nustatyti 3 įvežtiniai atvejai iš Ukrainos ir Švedijos. Nuo pandemijos pradžios susirgusiųjų skaičiuojama 2673. Šiuo metu šalyje tebeserga daugiau kaip 800 žmonių.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad, tarnyboms savaitgalį tikrinus, kaip naktinių viešojo maitinimo įstaigose laikomasi saugumo reikalavimų dėl koronaviruso plitimo, situacija nebuvo labai bloga, tačiau Vyriausybė svarstys, ar trumpinti jų darbo laiką.

Ikiteisminiame tyrime dėl greitųjų koronaviruso testų pirkimo įtarimai pareikšti pasitraukusiai sveikatos apsaugos viceministrei ir Vilniaus tarybos nariui. Tačiau LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, 6 mln. eurų vertės pirkimu rūpinosi premjero aplinka. Pavedimą viceministrei davė Sauliaus Skvernelio patarėjas.

Į Klaipėdą atplaukė NATO nuolatinės parengties kovos laivų junginio grupė. Keletą dienų, laivams prisišvartavus uoste, jų įgulos papildys atsargas, o vėliau dalyvaus bendruose mokymuose kartu su Lietuvos karinėmis jūrų pajėgomis.

Šiandien prasidedančio respublikonų suvažiavimo išvakarėse susilpnėjo Amerikos prezidento Donaldo Trumpo komanda. Viena įtakingiausių jo patarėjų Kellyanne Conway paskelbė, kad šio mėnesio pabaigoje pasitrauks iš Baltųjų rūmų. Ji buvo D. Trumpo 2016 m. rinkimų kampanijos vadovė, vėliau tapo Baltųjų rūmų aukšto rango patarėja, išgarsėjusi ir posakiu „Alternatyvūs faktai“.

Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos bendruomenė, visus praėjusius mokslo metus praleidusi svetimose patalpose, ir šį rugsėjį pradės benamė: žadėtas remontas – aklavietėje. Iš objekto bėga rangovai, darbų atlikta vos pusė, o savivaldybė grasina nutraukti sutartį su remontą darančia bendrove.

Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau