Panorama. COVID-19 nusinešė dar vieną gyvybę Lietuvoje – mirė 76-erių Klaipėdos hospiso pacientas (su vertimu į gestų k.)

Kaune surengtos arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo sutikimo iškilmės. Žiemą popiežiaus paskirto vyskupo tarnystės pradžios šventę dėl karantino teko atidėti keliems mėnesiams. Tačiau ir šiandien iškilmės surengtos laikantis saugumo rekomendacijų – į katedrą įleista tik keletas šimtų kviestinių svečių, kiti tikintieji renginį galėjo stebėti ekranuose lauke.

Lietuvoje – dar viena, 78 koronaviruso auka. Mirė 76-erių Klaipėdos hospiso pacientas, čia slaugytas nuo rudens.

Joninių linksmybės šiemet kitokios. Kai kur tradicinė vasaros šventė neįvyko arba buvo organizuojama kitaip – išskirstant žmonių srautus didesnėse erdvėse arba šventę organizuojant visą dieną.

Dėl karantino pradingę užsienio turistai Estijos ekonomikai gali smogti didesnį smūgį nei Lietuvos, nes turizmas Estijoje, palyginti su Lietuva, sudaro daugiau nei dvigubai didesnę ekonomikos dalį.

Maždaug 640 tūkstančių gyventojų vakarų Vokietijoje tapo pirmaisiais, kurie patyrė kas yra grąžinti karantino suvaržymai. Dėl protrūkių mėsos perdirbimo įmonėse izoliuoti du Vokietijos miestai.

Kosovo prezidentui Hashimui Thaci pateikta 10 kaltinimų karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui dėl jo vaidmens šalies 10-ojo dešimtmečio konflikte, trečiadienį paskelbė Hagoje įsikūręs Kosovo specialusis teismas, tiriantis nusikaltimus prieš etninius serbus per 1998–1999 metų Kosovo karą ir po jo.

Po didelių liūčių Ukrainos vakarinėje dalyje kilo dešimtmetį nematyti potvyniai – praneša vyriausybė.

Termometro stulpeliams šaunant aukštyn, dažnas dienas leidžia besimėgaudamas saulės voniomis. Medikai įspėja, kad tai itin pavojingas malonumas, galintis sukelti odos vėžį, o tokių susirgimų kasmet fiksuojama beveik 2000.

Savivaldybių vadovai sako, kad dėl daugybės spragų įstatymuose, apleistų pastatų savininkai turto gali netvarkyti metai iš metų. Kauno savivaldybė Vyriausybę ragina keisti įstatymus, kad visiems apleistiems pastatams, tarp jų ir gyvenamiesiems, būtų galima taikyti didžiausią nekilnojamojo turto mokestį.

Rusijos sostinėje kariniu paradu paminėtos 75-osios pergalės Antrajame pasauliniame kare metinės.

Ved. Eglė Bučelytė.

Su vertimu į gestų kalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau