Panorama. Mažeika šįkart taikos į Žuvintą: siūlo leisti jame žvejoti (su vertimu į gestų k.)

Šiandien iš Vilniaus oro uosto turėjo pakilti pirmasis lėktuvas po karantino į Londoną, tačiau bilietus įsigiję keleiviai taip ir neišskrido. Lietuva vis dar draudžia skristi į Jungtinę Karalystę dėl per didelio sergamumo koronavirusu. Aviakompanijos bilietų siūlo už patrauklias kainas, tačiau Užsienio reikalų ministerija įspėja – tikrinti, ar leidimai vykti duoti.

Automobilių kelių direkcijos vadovas teigia, kad susisiekimo ministras galbūt vykdo politinius užsakymus remontuoti kelius. Pasak Vitalijaus Andrejevo, ministras apeidamas taisykles skyrė maždaug milijoną eurų trims Trakų ir Šalčininkų keliams. Jaroslavas Narkevičius atkerta, kad tai padaryta atsižvelgiant į savivaldybių poreikius.

Prasidėjo brandos egzaminų sesija – dėl karantino maždaug mėnesiu pavėlinta. Šiandien – anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalis. Kai kurie abiturientus egzaminuojantys vertintojai skundžiasi, kad trūko mokymų ir instrukcijų, kaip organizuoti egzaminus. Švietimo agentūros vadovė sako, kad mokymai vyko nuotoliniu būdu.

Su programėlės „Karantinas“ kūrėjais už paslaugas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras nežada atsiskaityti. Ši programėlė, skirta gyventojams informuoti bei stebėti, kaip laikomasi saviizoliacijos, balandžio pradžioje per Vyriausybės spaudos konferenciją pristatyta kaip „nacionalinė“. Dabar centro atstovai teigia, kad jokia sutartis dėl programėlės pirkimo su jos kūrėjais nė nebuvo pasirašyta, todėl ir nėra už ką mokėti.

Pasaulio sveikatos organizacija užregistravo didžiausią COVID-19 šuolį – per 24 val. nustatyti 183 tūkst. naujų infekcijos atvejų. Daugiausia jų nustatyta Šiaurės ir Pietų Amerikose. Brazilijoje mirčių nuo COVID-19 skaičius perkopė 50 tūkst. Europoje padėtis stabilesnė, tačiau Vokietija įspėja neprarasti budrumo. Vienoje šalies gamykloje užfiksavus didžiulį infekcijos židinį – neatmetama ir platesnio masto karantino tikimybė.

Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos atstovai Austrijos sostinėje Vienoje derasi dėl paskutinės šalis siejančios svarbios sutarties dėl branduolinių ginklų.

Rusijos teismas dviem kairiųjų aktyvistams skyrė griežtas įkalinimo bausmes. Vyrai apkaltinti priklausymu grupuotei „Tinklas“. Pasak Rusijos pareigūnų, ši teroristinė organizacija planavo valdžios perversmą ir išpuolius.

Kinijos lyderiai ir Europos Sąjungos aukšto rango pareigūnai vaizdo konferencijoje aptarė bendradarbiavimo aspektus. Ir Kinija, ir Europa sako, kad nori stiprinti ryšius, bet abi pusės nesutaria įvairiais klausimais – nuo prekybos ir investicijų taisyklių iki žmogaus teisių ir nacionalinio saugumo.

Kelininkai, geležinkeliečiai kovoja su šiemet pakelėse itin vešliai augančia žole ją šienaudami arba purkšdami chemikalais. Pasak geležinkeliečių, tik du kartus per vasarą purškiant pesticidais bėgių kelius galima užtikrinti jų saugų eksploatavimą. Gamtosaugininkai piktinasi, kad netvarkingai naudojant pesticidus teršiama aplinka, ir ragina atsisakyti purškimų.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika siūlo Vyriausybei svarstyti Žuvinto rezervate leisti žvejoti, dabar tai nėra leidžiama. Pagal projektą, ant ledo galėtų žvejoti visi gyventojai, kurie gyvenamąją vietą deklaravo apylinkėse, besiribojančiose su rezervatu. Šį siūlymą kritikuoja pats Žuvinto rezervato direktorius, kuris teigia, kad ministerijos siūlymas pakenktų saugomiems gyvūnams.

Kultūra. Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejuje atidaryta vieno žymiausių XX a. lietuvių tapytojų Petro Kalpoko darbų paroda, kurioje pirmą kartą eksponuojami kolekcininkų įsigyti ankstyvieji dailininko darbai, dingę per Pirmąjį pasaulinį karą. Tai antroji P. Kalpoko tapybos paroda, surengta po jo mirties praėjus 75 m.

Toronte gyvenantys jogos mylėtojai sugalvojo, kaip sportu mėgautis saugiai. Kiekvienas atėjęs į treniruotę jogos pratimus daro nuosavuose kupoluose.

Su vertimu į gestų k.

Ved. Eglė Bučelytė.