Panorama. Monikai Vaicenavičienei – prestižinis Italijos vaikų literatūros apdovanojimas (su vertimu į gestų k.)

Jungtinių Valstijų leidinyje „The National Interest“ pasirodė publikacija, kur Vladimiru Putinu prisistatantis autorius aprašo, kaip esą vyko Antrasis pasaulinis karas. Tekste pabrėžiama, kad sovietai Baltijos valstybes okupavo pagal abipusį susitarimą ir nepažeidžiant to meto tarptautinių bei nacionalinių įstatymų. Ekspertai sako, kad tai – tebesitęsiantys Rusijos bandymai perrašyti istoriją.

Dėl koronaviruso pirmadienį prasidėsianti brandos egzaminų sesija bus kitokia. Abiturientams atėjusiems laikyti egzaminų bus matuojama temperatūra, jiems rekomenduojama dėvėti kaukes, o vienoje klasėje bus mažiau mokinių.

Estijoje ilgą laiką fiksuotas didžiausias koronaviruso protrūkis Baltijos valstybėse, tačiau šį mėnesį situacija apsivertė ir naujų atvejų šalyje nustatoma mažiausiai.

Baltarusijoje auga opozicijos nerimas dėl susidorojimo prieš rugpjūtį vyksiančius prezidento rinkimus. Aleksandras Lukašenka pagrasino neversti jo imtis sprendimų. Jis apkaltino ir Rusiją, ir Vakarus mėginant destabilizuoti padėtį šalyje, o saugumiečiai esą išaiškino sąmokslą kurstant liaudies sukilmus.

Europos Sąjungos lyderiai keturias valandas kalbėjosi apie ekonomikos gelbėjimo planą, tačiau nesutarimai liko tokie, kokie buvo. Daugiausia nesutarimų kelia, kaip Europos Komisijos siūlomas 750 mlrd. eurų dydžio fondas bus dalijamas.

Šakių rajone, prie Sudargo piliakalnių, iškilo paminklas, skirtas įamžinti amerikiečių rašytoją Jerome`ą Salingerį ir jo romaną „Rugiuose prie bedugnės“.

Knygų autorė, iliustruotoja Monika Vaicenavičienė įvertinta prestižiniu Italijos vaikų literatūros apdovanojimu.

Su vertimu į gestų k.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau