Panorama. Karantinas išryškino švietimo sistemos spragas, kompiuterių ir programų trūkumą (su vertimu į gestų k.)

Prezidentas Gitanas Nausėda, skaitydamas savo pirmąjį metinį pranešimą, sakė, kad politinės atsakomybės kartelė pasiekė dugną, kliuvo ir opozicijai. G. Nausėda tikisi, kad jo iškeltą gerovės valstybės idėją visos partijos įtrauks į rinkimų programas. Kaip ir viliasi, kad pagaliau bus pasiektas Nacionalinis susitarimas dėl švietimo. Tačiau patys politikai sako kritikos savo atžvilgiu neišgirdę.

Buvusi šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sakė, kad pirmuosius prezidentavimo metus G. Nausėda atlaikė. Tiek ji, tiek prezidentas Valdas Adamkus linkėjo jam sėkmės. V. Adamkus sakė, kad G. Nausėda ir toliau turėtų neperžengti savo įsitikinimų ribų. Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas kalboje pasigedo daugiau dėmesio Astrave statomai atominei elektrinei, bet pritarė prezidento žodžiams apie iki dugno nuleistą politinės atsakomybės kartelę.

Pasibaigęs karantinas išryškino švietimo sistemos spragas: technikos, mokytojų, skaitmeninių mokymosi įrankių trūkumą. Švietimo ministerija sako, kad vasarą reikės atlikti namų darbus ir pasiruošti rudeniui. Tad rugsėjį vaikai gali sugrįžti į jau pasikeitusias mokyklas. Svarstomi trys variantai: susirinkti į įprastas klases, mokytis mišriu būdu – į mokyklas ateitų tik dalis vaikų, arba tęsti pamokas nuotoliniu būdu.

Pasibaigus karantinui prie techninės apžiūros centrų ilgesnės vairuotojų eilės. Vairuotojams duota 30 d. atnaujinti per karantiną pasibaigusios techninės apžiūros galiojimą. To nepadariusių lauks baudos. Pasitikrinti automobilių skuba ir norintys išvengti nuo liepos 1 d. įsigaliosiančio automobilių registracijos mokesčio.

Buvęs Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas savo naujojoje knygoje sako, kad prezidentas Donaldas Trumpas norėdamas laimėti antrąją kadenciją siekė Kinijos prezidento Xi Jinpingo pagalbos.

Vokietijos prokurorai sako, kad pernai vidury baltos dienos Berlyne įvykdytą Sakartvelo piliečio žmogžudystę užsakė Rusijos valstybė. Prokurorai taip pat pateikė kaltinimus žmogžudyste pagrindiniam įtariamajam, Rusijos piliečiui.

Lietuvos prekybininkai sako dalyvaujantys nelygioje konkurencinėje kovoje su verslais iš trečiųjų šalių – tų, kurios nėra Europos Sąjungoje.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas išvyko į pirmą pokarantininę kelionę į užsienį – į kaimyninę Jungtinę Karalystę.

Ūkininkai pradeda kasti ankstyvąsias bulves – dėl šalto ir ilgo pavasario šįmet savaite vėliau nei ankstesniais metais. Daugiau kaip eurą kainuojančios bulvės jau pasiekė prekybos centrus, o daržovių augintojų asociacija ragina atidžiau tikrinti ankstyvųjų bulvių pardavėjus turguose – esą dažnai lenkiškos parduodamos kaip lietuviškos.

Eidamas 90-uosius mirė vienas žymiausių XX a. antros pusės lietuvių tapytojų Vincentas Gečas.

Po karantino duris atveria MO muziejus – kviečia į parodą, kuri turėjo būti atidaryta balandį.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Su vertmu į gestų kalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau