Panorama. Karantino metu padaugėjo smurto prieš vaikus atvejų (su vertimu į gestų k.)

Už neįgalumo patvirtinimą – net iki tūkstančio eurų siekiantys kyšiai. Specialiųjų tyrimų tarnyba jau ne vienerius metus konstatuoja, kad Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje klesti korupcija, o naujai paskirtai vadovei suvaldyti situaciją iki šiol sekasi sunkiai. Seimo Antikorupcijos komisija ragina tiek tarnybą, tiek Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją parengti veiksmų planą, padėsiantį sumažinti korupciją. Vien šįmet skiriama 385 milijonai eurų neįgalumo išmokoms, bet tiems, kam išmokų reikia labiausiai, nebūtinai jų sulaukia.

Per karantiną, kai šeimos priverstos kartu leisti kur kas daugiau laiko namuose, daugėja smurto prieš vaikus atvejų. Tačiau Vaiko teisių tarnyba pranešimų sulaukia kaip paprastai – per karantiną aplinkiniai smurto nemato, o patys vaikai, pasak specialistų, į tarnybas skambinti bijo.

Kelmės policija sulaikė moterį dėl įtariamo kūdikio nužudymo. Į Kelmės ligoninę vakar iš namų atvežtas miręs nei metukų neturintis mažylis. Ant berniuko kūno buvo matomos kraujosruvos ir nubrozdinimai.

Honkonge policija sekmadienį panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas prieš tūkstančius antivyriausybinių protestuotojų, susirinkusių Kinijai pasiūlius naują saugumo įstatymą, dėl kurio, būgštaujama, ši pusiau autonominė teritorija gali netekti ypatingų savo laisvių.

Švedija, pasirinkusi ne privalomo, o savanoriško karantino strategiją, sako, kad ilgainiui ji padės geriau susigyventi su koronavirusu negu staigūs visuomenės uždarymai. Bet antikūnų tyrimas šią savaitę parodė, kad imunitetą gali būti įgavę kelis kartus mažiau žmonių, negu tikėtasi. O gyvybių kaina didžiulė – praėjusią savaitę mirštamumas buvo didžiausias Europoje. Neaišku, ar strategija padės ekonomikai – prognozuojamas nedaug mažesnis susitraukimas negu kaimynėms, kur mirčių aštuoniskart mažiau.

Benjaminas Netanyahu, vadovaujantis jau penktajai Izraelio vyriausybei ir ilgiausiai istorijoje, tapo ir pirmuoju premjeru, kuris eidamas pareigas stojo prieš teismą.

Britanijos, Lenkijos ir Amerikos dešiniųjų lyderiai, kuriuos į valdžią atvedė nusivylimas dėl elito, dabar patys kaltinami dėl dvejopų standartų per koronaviruso pandemiją. Donaldas Trumpas, kritikavęs pirmtaką dėl golfo, pats išvyko žaisti, mirčių skaičiui artėjant prie 100 tūkst. Lenkijos opozicija kaltina vyriausybę, kad protestuotojus išskirstė, o prezidentui masinį susitikimą leido. Jungtinėje Karalystėje premjeras apgynė įtakingiausią patarėją nuo raginimų trauktis dėl kelių karantino pažeidimų.

Patvirtinus, kad egzaminai vyks, abiturientai žinių spragas kamšo su korepetitorių pagalba. Moksleiviai sako, kad prasidėjus nuotoliniam mokymui, tinkamai pasiruošti egzaminams sunku.

Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojai karantiną išnaudojo naudingam darbui – visą mėnesį valė Platelių ežerą ir į krantą tempė senas sulūžusias valtis. Kad tokio apleisto turto nedaugėtų, parko direkcija pradeda valčių registraciją.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau