Panorama. Kretingos muziejuje lankytojų laukia pažintis su šio krašto dievdirbiais (su vertimu į gestų k.)

LRT TELEVIZIJA

2020.05.23 20:54

Kai kurios šalys milžiniškomis pastangomis bando surasti nulinį pacientą – žmogų, kuris konkrečioje valstybėje ar regione išplatino koronavirusą. Pavyzdžiui, Čekijoje nulinis pacientas net buvo parodytas per televiziją. Lietuvos visuomenės sveikatos centro specialistai sako, kad mūsų šalyje COVID-19 išplito greičiausiai ne per šiaulietę, kuriai pirmajai diagnozuota infekcija. Tačiau mokslininkai kritikuoja bandymus ieškoti nulinių pacientų, sakydami, kad tai duoda daugiau žalos nei naudos.

Leidus veikti socialinių paslaugų įstaigoms, ne visi dienos centrai priima vaikus. Mažesniuose centruose trūksta erdvių, sudėtinga ir organizuoti vaikų atvežimą iš atokių vietovių. O priimantys vaikus dienos centrai keičia planus – dirbs visą vasarą. Kol kas tuštoki ir neįgaliuosius globojantys centrai.

Donaldo Trumpo pranešimas, kad per pusmetį pasitrauks iš ginkluotės stebėjimo sutarties su Rusija, atvėrė naujų nesutarimų tarp kai kurių Europos šalių ir Amerikos ir net tarp NATO ir Europos Sąjungos. NATO patvirtino Jungtinių Valstijų išvadą, kad Maskva laužo 18 metų veikiančią sutartį, bet Europos Sąjungos ir Vokietijos užsienio politikos vadovai ragina Vašingtoną persigalvoti. Rusija tikina, kad iš sutarties nesitrauks, bet kelios Europos šalys baiminasi, kad ji gali tai padaryti, ir skaidrumo dar sumažės.

Keturios turtingos Europos Sąjungos narės šiandien pasiūlė savąjį planą ekonomikai gelbėti – jos atmeta Vokietijos ir Prancūzijos revoliucinį siūlymą dėl bendro skolinimosi.

Ginčai dėl ekonomikos gaivinimo nesiliauja. Visoje Ispanijoje šiandien protestus surengė kraštutiniai dešinieji. Jie reikalauja, kad trauktųsi kairiųjų premjeras. Esą jo karantinas žaloja ekonomiką.

Kinija pirmą kartą nuo koronaviruso protrūkio pradžios skelbia nefiksavusi nė vieno naujo užsikrėtimo. Dabar Pasaulio sveikatos organizacija naujuoju viruso epicentru vadina Pietų Ameriką. Brazilija pagal susirgimų skaičiumi jau antra pasaulyje. Bet kenčia ir šalys, kurios karantino ėmėsi anksčiau ir griežtesnio.

Kauno miestas švenčia 612-ąjį gimtadienį. Šįmet jis dėl šalyje paskelbto karantino kitoks – spektakliai, koncertai ir šokėjų pasirodymai rengti kiemuose, o Laisvės alėjoje iki Rotušės aikštės nusidriekė vakarienės stalas.

Kretingos muziejuje lankytojų laukia pažintis su šio krašto dievdirbiais – atidaryta Tautodailės metams skirta paroda. Kretingos kraštas šalyje išsiskiria koplytėlių gausa, tad muziejus atveria fondus su drožiniais, surinktais iš sunaikintų koplyčių ir koplytstulpių.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau