Kauno pokyčiais nusivylęs architektas Boleslovas Zabulionis: subjaurota ne tik Vienybės aikštė, bet ir visi ją formuojantys pastatai

LRT Plius

2020.03.22 10:30

Laida „Stop juosta“ pradedama prie buvusios Kauno „Mados“ ateljė kartu su žymaus architekto Algimanto Sprindžio sūnumi Algimantu Sprindžiumi. 2002 metais, vykus pastato rekonstrukcijai, visas fasadas uždengtas stiklo plokšte, disonuojančia su Laisvės alėjos vaizdu. Žiūrovų laukia originalūs šio statinio eskizai.

Laidos komanda taip pat apsilankys Kauno Vienybės aikštėje, kuri sovietmečiu vadinta Juliaus Janonio vardu. Pirmasis šios aikštės pastatas – Pramoninės statybos projektavimo instituto, Pramprojekto, rūmai, pradėti statyti 1960-aisiais. Šių rūmų architektai: Stasys Bartusevičius, Vladas Stauskas ir Algimantas Sprindys. Pastatas garsėjo savo modernumu ir buvo laikomas vienu išskirtiniausių ankstyvojo sovietmečio modernizmo statinių Lietuvoje.

„Subjaurota ne tik aikštė, bet ir visi ją formuojantys pastatai“, – dėl šiandieninės atliktos pastatų ir aikštės rekonstrukcijos apgailestaus architektas Boleslovas Zabulionis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau