Kauniečių mėgta universalinė parduotuvė „Merkurijus“ – ilgos statybos, užsienyje nugvelbtas vardas ir nepavykę atstatymo darbai

LRT Plius

2020.03.22 10:30

Laida „Stop juosta“ apsilankys buvusioje universalinėje parduotuvėje „Merkurijus“. Parduotuvė pastatyta sugriovus vadinamuosius „Švarcų namus“, kurių vienas, kampinis, buvo ypač brangus kauniečiams – jame nuo 1910 metų veikė vienas seniausių ir populiariausių Kauno kino teatrų „Triumf“.

Modernistinio „Merkurijaus“ statyba, prasidėjusi 1976-aisiais, truko net 6 metus. Pastato architektas – Algimantas Sprindys. Pasak Sprindžio, „Merkurijus“ – vardas, kurį pasiskolino iš vieno viešbučio Leipcige. Įdomu tai, kad langus naujam pastatui gamino vokiečiai, todėl architektas buvo išleistas į Vokietiją, kas tuo metu buvo itin reta, o keliaudamas pamatė Europą.

Originalios architektūros, žmonių mėgstama parduotuvė buvo nugriauta 2009-aisiais metais. A. Sprindys dar kūrė pastato atnaujinimo planus, bandė išgelbėti savo kūrinį, tačiau nauji savininkai nusprendė, kad biurai ir gyvenamieji butai apsimoka labiau.

Po buvusį „Merkurijų“ laidos komanda keliaus su architekto A. Sprindžio sūnumi Algimantu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau