captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nes man tai rūpi.

2017-02-05 13:43
3740
Įvertinimas: 0
  

Emigracija - Lietuva „čia“ ir „ten“

Milžiniška emigracijos banga kasmet iš Lietuvos išplauna po vieną nemažą miestą. Kiekvieną dieną iš Lietuvos išvyksta vidutiniškai 120 žmonių. Per trylika metų Lietuvą paliko daugiau kaipo 550 gyventojų. Kokios šių procesų priežastys?

Esame laisvo pasaulio dalis, todėl studijos ar darbas užsienio šalyse yra visiškai normalus reiškinys. Tačiau toks didelis emigruojančių žmonių srautas signalizuoja apie Lietuvoje susikaupusias didžiules problemas – mažas atlygis, hierarchiniai santykiai darbe, nepakantumo atmosfera viešojoje erdvėje. Pastaraisiais metais pasirodė įvairių idėjų, kaip susigrąžinti tuos, kurie norėtų grįžti į Tėvynę. Ką apie tai galvoja emigracijoje gyvenantys ir į Lietuvą grįžę žmonės? 

Pokalbyje apie emigraciją dalyvauja  Informacinių technologijų įmonės IBM projektų vadybininkas Dominykas Punis, mokslininkas-kardiologas, Kalifornijos universitete tęsiantis po doktorantūros studijas Julius Bogomolovas, šešiolika metų užsienyje gyvenęs KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas dr. Ainius Lašas, po studijų ir darbo JAV į Lietuvą grįžusi Agnė Mileikaitė ir Norvegijoje gyvenantis ir dirbantis kardiologas Tautvydas Vaišvila.

Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

Įrašas sėkmingai įdėtas į grojaraštį!

Šis įrašas jau yra jūsų grojaraštyje!

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...