captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nes man tai rūpi.

2017-01-29 12:59
1995
Įvertinimas: 0
  

„Nes man tai rūpi“: apie ką turi kalbėti teatras, kad patrauktų žiūrovą?

Pilnutėlės žiūrovų salės spektakliuose, kur skamba keiksmažodžių lavina, primityvios komedijos keliauja po tolimiausius Lietuvos kampelius – ar toks teatras šiandien patraukliausias žiūrovai?

Žodynai teatro sąvoką apibūdina paprastai – tai vaidybos meno įstaiga. Kam reikalinga ši įstaiga šiandien, kokia kalba jis turi kalbėti su daugybę pramogų patiriančiu žmogumi? Ar teatro kūrėjams rūpi skaudžiausios šios dienos problemos? Ar teatras turi kalbėti aktualiausiomis laikmečio temomis? „Teatras nėra žinių kanalas, nereikia visko aktualinti. Teatras yra intelektuali, dvasinė, gilesnė pramoga“,- sako teatro režisierius Gintaras Varnas.
Šiandien teatre dažnai siekiame šokiruojančio kalbėjimo, įspūdingų medijų efektų. Ar šios priemonės padeda teatrui kalbėti apie esminius dalykus? „Teatre yra svarbiausia žmogaus susitikimas su žmogumi“,- įsitikinęs Jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga.
Apie šiuolaikinį teatrą ir jo vietą žmogaus gyvenime laidoje diskutuoja teatro režisierius Gintaras Varnas, Jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga ir psichologė Žydrė Arlauskaitė.

Laidą veda Jolanta Kryževičienė.
Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.
Režisierė Jolanta Stripeikienė.

„Nes man tai rūpi“ – sausio 29 d., sekmadienį 21.00 val. per LRT Kultūrą.
Laida kartojama vasario 2 d. 8.00 val. ir 3 d. 14.45 val.

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Įrašas sėkmingai įdėtas į grojaraštį!

Šis įrašas jau yra jūsų grojaraštyje!

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...