captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nes man tai rūpi.

2017-01-22 07:15
1704
Įvertinimas: 0
  

Apie meno kritiką

Labai dažnai skaitytojai, klausytojai ir žiūrovai, paklausti, kaip atrado vieną ar kitą kūrinį, vardina draugų rekomendacijas, reklaminius pranešimus, tačiau labai retai pamini recenzijas, analitinius meno kritikos straipsnius. Meno kūrėjai dažnai kalba apie nusivylimą, paskaičius kritikų tekstus, kuriuose nėra jokių įžvalgų, kuriuose akivaizdi rašančiojo nekompetencija, neįsigilinimas. 

„Meno kritikai didžiausią įtaką šiandien daro šokių ir dainų dešimtukai, jų komisijų pasisakymai“,- teigia rašytojas Rimvydas Stankevičius. 

„Yra daug kritikų, kurie labai gerai teoriškai pasikaustę, tačiau atsidūrę prieš kūrinį, nežino – geras ar blogas jis yra“,- sako meno kritikas Kęstutis Šapoka. „Kritika turi įrodyti, kad yra reikalinga visuomenei, o ne šiaip tėra savirefleksija socialiniuose tinkluose“,- teigia meno kritikas Vaidas Jauniškis.

Ar šiandien meno kritika dar padeda mums atrasti naujus meno kūrinius ir kūrėjus? Ar recenzijos, straipsniai mums atveria giliuosius meno klodus? Ar meno kritikams yra svarbūs viso kultūros lauko kontekstai? Apie meno kritiką laidoje diskutuoja rašytojas Rimvydas Stankevičius, meno kritikai Kęstutis Šapoka ir Vaidas Jauniškis, MMC steigėja Danguolė Butkienė, Lietuvoje gyvenanti Prancūzijos žurnalistė Marielle Vitureau.

Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

https://www.facebook.com/nesmantairupi

Įrašas sėkmingai įdėtas į grojaraštį!

Šis įrašas jau yra jūsų grojaraštyje!

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...