Pasaulio lietuvių balsas

2021.10.22 10:37

Įvyko užsienio lietuviams skirtas forumas: tarp dalyvių – pasaulinio garso antropologė Birutė Galdikas

LRT.lt2021.10.22 10:37

Spalio 21 dieną Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) savo erdvėse diskusijai sukvietė pasaulio lietuvių bendruomenių narius, akademikus, politikus, Lietuvos mokyklų mokytojus ir moksleivius, pasaulio lietuvius vienijančių Lietuvoje veikiančių organizacijų atstovus bei visus, siekiančius geriau pažinti lietuvių diasporos pasaulį.

Dalyvauti forume buvo galima gyvai Vytauto Didžiojo universitete Kaune arba nuotoliniu būdu Zoom platformoje.

Pasak Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininkės Dalios Henkės, šis forumas skirtas suburti lietuvybę puoselėjančius ir Lietuvai užsienyje atstovaujančius lietuvių bendruomenių narius ir piliečius Lietuvoje.

Tarp forumo dalyvių buvo ir pasaulinio garso antropologė Birutė Galdikas. Lietuvoje viešinti mokslininkė šiemet žymi savo veiklos 50-metį – šia proga ji ne tik lankėsi forume, bet ir susitiks su VDU bendruomenės atstovais, o spalio 25-ąją, pirmadienį, 10 val., surengs viešą paskaitą VDU mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, Kaunas).

Profesorė, ilgus metus dirbanti gamtosaugos srityje, tikina, kad ir dabartinė pandemija – gamtos naikinimo pasekmė.

Spalio 21-ąją įvykusį forumą organizavo Pasaulio lietuvių bendruomenė kartu su Vytauto Didžiojo universitetu ir Draugija pasaulio lietuviams pažinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt