Naujienų srautas

Norintiems sugrįžti2020.05.18 21:02

Psichologė papasakojo, ką emigracijos pradžioje tenka įveikti poroms

LRT.lt rubrika „Lituanica“ vis dažniau sulaukia gyvenimiškų skaitytojų klausimų. Šįkart Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Austėja teiraujasi apie santykius ir sprendimus, kuriuos jai šiuo metu priimti yra nelengva.

„Į Braitoną Jungtinėje Karalystėje išsikraustėme kartu ir jau manėme, kad grynas oras, palyginti nedidelis miestelis padės sutvirtinti mūsų santykius. Taip ir įsivaizdavau, kad vaikštinėsime kartu pakrante vakarais, kalbėsimės ir tapsime gerokai artimesni. Tačiau akivaizdu, kad jam tai neįdomu. Atrodo, jis čia jaučiasi net gerokai pasyvesnis. Nenori kažkur kartu eiti, kažko daryti“, – atviravo skaitytoja.

Savo laiške Austėja rašė, kad nors jai patinka pasivaikščiojimai, romantika ir atostogos prie jūros, jos mylimasis visuomet renkasi slidinėjimą su draugais ar sporto salę, laisvalaikį gamtoje. Tačiau leisdama laiką su jo bičiuliais mergina tarsi jaučiasi nesava.

„Purvas ir bėgimas, lėkimas nėra man. Tolome, todėl įkalbėjau išvykti, kur atsidurtume tik dviese. Kaip dabar elgtis? Ar įmanoma čia rasti bendrą kalbą? Matau, kad jis nelaimingesnis tik“, – dėstė ji.

Į šį skaitytojos klausimą atsakė psichologė Oksana Čekavičienė, ji pabandė išsiaiškinti, kodėl poros santykiai galėjo nesusiklostyti.

„Supratau, kad jūs į Braitoną kraustėtės abipusiu sutikimu. Jūsų asmeniniai ir draugo hobiai jau skyrėsi ir anksčiau. Juk tai nepasikeitė atvykus į Braitoną. Pabūti dviese yra būtina, todėl ir buvote, vaikščiojote drauge, bet užsibūti tiek, kiek norėtumėte, greičiausiai jūsų vaikinui gali būti per daug.

Jis turi kitų savo asmeninių norų ir poreikių, kurių reikėtų paisyti. Poroje geriausiai jaučiasi žmonės, kurie toleruoja vienas kito priešingybes ir jomis papildo vienas kitą“, – teigė psichologė.

Pasak O. Čekavičienės, Romantika labiau būdinga moterims ir natūralu, kad vyras negali būti tik romantiškas. „Čia galima pritaikyti ir seną teoriją, jog nuo senų senovės buvo taip, kad vyrai buvo medžiotojai, o moterys – miško gėrybių rinkėjos. Tačiau tai labai individualu ir čia galioja ne viena santykių teorija.

Jums gali padėti susitarimai dėl kompromiso. Pasistenkite rasti aukso viduriuką, kad tiek jūs, tiek jūsų draugas dalyvautumėte vienas kito pomėgiuose. Romantišką nuotaiką galite kurti kartu. Pavyzdžiui, po sporto salės galite susikurti romantišką vakarienę žvakių šviesoje. Prieblanda ir jauki aplinka suteiks laimės ir atsipalaidavimo“, – patarė LRT.lt pašnekovė.

Anot psichologės, labai svarbus ir kasdienis dėmesys savo partneriui. Tai gali būti ir atsitiktiniai rašteliai, piešiniai ant pusryčių servetėlės, netikėta gėlė ant stalo ar kas kita. Tokios malonios smulkmenos visada primena, kad žmogus jums rūpi ir kaip svarbu leisti laiką kartu, prisiminti jį ir pastebėti, kada jam ko nors prireikia.

„Siekimas partnerį padaryti sau patogų, reikalavimai ir vertimas, kad jis būtų, pavyzdžiui, romantiškai lengvas ar spontaniškas santykiuose, juos tik ardo.

Santykiuose visuomet svarbu išlaikyti savo asmenybę. Tai reiškia, kad turite išlaikyti savo savitumus nepriklausomai nuo partnerio norų. Pagarba yra labai svarbu, todėl jokiu būdu negalima privatizuoti partnerio. Santykinę laisvę turi turėti kiekvienas ne tik santykiuose, bet ir šeimoje“, – kalbėjo O. Čekavičienė.

Kiekviena darni pora randa būdų natūraliai vienas kitam parodyti dėmesį ir leisti savo partneriui užsiimti tuo, kas jam teikia malonumą. Kai poroje yra meilė, žmogui rūpi jo partnerio poreikiai, taip atrandamas kompromisas. Nepaisant to, kas patinka jūsų mylimam žmogui, atsiranda pykčių, o galiausiai, psichologės nuomone, neišvengiamas ir išsiskyrimas.

Svarstote apie grįžimą į Lietuvą, tačiau turite klausimų? Siųskite juos el. paštu lituanica@lrt.lt. Mūsų pakalbintų įvairių sričių ekspertų patarimus rasite „Lituanicoje“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą