Norintiems sugrįžti

2020.03.26 20:23

Į Lietuvą grįžtantis emigrantas nori išlaikyti darbą Jungtinėje Karalystėje: ką daryti tokiu atveju?

LRT.lt2020.03.26 20:23

Trisdešimtmetis Tomas į Jungtinę Karalystę išvyko vos tik baigęs studijas. Kaip savo laiške LRT.lt pasakojo jaunas vyras, šiuo metu jis svarsto apie grįžimą į tėvynę, nors norėtų ir toliau dirbti bei mokesčius mokėti Jungtinėje Karalystėje. 

„Trumpai tariant, noriu gyventi Lietuvoje, o dirbti užsienyje programuotoju. Ir taip dažniausiai dirbu nuotoliniu būdu, neretai grįžtu dirbdamas ir į Lietuvą aplankyti čia gyvenančius artimuosius, draugus. Jau suplanavau, kad gyvensiu ir ateitį kursiu studijų mieste Vilniuje.

Nemanau, kad daug kas pasikeistų. Nebent tai, kad nereikėtų mokėti didžiulės sumos už nuomojamą butą Londone. Ar įmanoma kažkaip išlaikyti darbą ir galbūt dirbti pagal autorinę sutartį? Ar tam netrukdys Lietuvos įstatymai?“, – klausė skaitytojas.

Tomo klausimą uždavėme finansinių paslaugų įmonės „TAX SPOT GROUP” finansų direktorei Valentinai White. Anot jos, jei žmogus šiuo metu gyvena Jungtinėje Karalystėje ir dirba turėdamas individualios veiklos sutartį, tuomet be jokių problemų gali tęsti savo darbą ir sugrįžęs į gimtinę.

„Dirbant užsienyje pajamas reikėtų deklaruoti Jungtinėje Karalystėje. Pateikus mokesčių deklaraciją gausite SA302 formą (angl.Tax Calculation), kurią pristatysite į Valstybinę mokesčių inspekciją Lietuvoje, taip pranešdami apie sumokėtus mokesčius Anglijoje.

Dirbant sau finansiniai metai skaičiuojasi nuo balandžio 6 iki balandžio 5 dienos. Pavyzdžiui dabartiniai finansiniai metai prasidėjo praėjusių metų balandžio 6 dieną ir baigsis šių metų balandžio 5 dieną. Deklaraciją už šiuos metus reikės pateikti iki kitų metų sausio 31 dienos“, – aiškino specialistė.

Kitu atveju, jei asmuo dirba oficialiai įdarbintas įmonėje, V. White sako, jog yra du galimi keliai. Vienu atveju tokioje situacijoje atsidūrusiam žmogui reikėtų susitarti su savo darbdaviu ir jei jis sutiks ir toliau mokėti pajamų mokestį, galima persikelti dirbti į Lietuvą.

„Tačiau kadangi gyvensite Lietuvoje, mokesčius turėsite čia ir mokėti. Tai reiškia, kad sumokėtą pajamų mokestį Anglijoje galima susigrąžinti bei tuomet pajamas deklaruoti Lietuvoje“, – pažymėjo LRT.lt pašnekovė.

Dar vienas galimas atvejis persikeliant savo darbą į Lietuvą būtų specialaus UTR numerio gavimas. Kaip pažymi specialistė, tokį numerį gauna kiekvienas, kuris užsiregistruoja kaip individualiai dirbantis asmuo. Jį suteikia specialios įmonės ir per 6 savaites tokį numerį atsiunčia į namus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt