Aktualijos

2021.10.16 08:38

Į pusantrų metų uždarytą Australiją patekusi lietuvė: karantino viešbutyje draudžiama net duris į koridorių atidaryti

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.10.16 08:38

Australija prieš kurį laiką pranešė, kad netrukus atvers prieš pusantrų metų dėl pandemijos uždarytas sienas. Vis dėlto tinklaraštininkei Nidai Degutienei kartu su vyru, paskirtu Lietuvos ambasadoriumi Australijoje, į Melburną teko persikelti dar galiojant griežtiems atvykimo ribojimams. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ ji papasakojo apie kelionę, patikrą oro uoste ir taisykles karantino viešbutyje, kurias pažeidus gresia tūkstantinė bauda.

Kaip pažymi N. Degutienė, atvykimas pastaruosius pusantrų metų išties yra sudėtingas ir kelia nemažai pasipiktinimo tarp vietinių australų. Šiuo metu užsienyje esantys Australijos piliečiai turi sulaukti savo eilės, kad galėtų grįžti į savo šalį.

„Nėra taip, kad jeigu žmogus yra šalies pilietis, tai gali automatiškai grįžti į Australiją. Yra labai apribotas skaičius žmonių, kuriems leidžiama atvykti, ir reikia gauti specialų leidimą. Ir aš kalbu tik apie Australijos piliečius. Apie tai, kad kokie nors turistai galėtų keliauti į šią šalį, nėra net kalbos“, – pasakojo lietuvė. Su savo vyru Dariumi Degučiu, paskirtu Lietuvos ambasadoriumi Australijoje, ji galėjo atvykti dėl diplomatams suteikiamų kvotų.

N. Degutienė pasakoja, kad jiedu su vyru atskrido 450 keleivių talpinančiu lėktuvu, jame šįkart buvo vos 9 keleiviai. „Mes du buvome iš Lietuvos, vienas buvo anglas, o visi kiti buvo Australijos piliečiai, jie grįžo po buvimo dvejus metus užsienyje, buvo užstrigę. (...) Apskritai yra vos 2 ar 3 lėktuvai per mėnesį, kurie skraidina žmones į Australiją, ir kiekvieną kartą yra labai nedidelis skaičius žmonių, kuriuos Australija įsileidžia“, – tikina lietuvė.

Į daugiau nei metus uždarytą Australiją patekusi lietuvė: karantinavimosi viešbutyje draudžiama net atidaryti duris į koridorių

Ji pripažįsta, kad skridimas tokiu milžinišku lėktuvu, kai jame tėra 9 keleiviai, priminė apokalipsinį vaizdą.

Atvykus į oro uostą, anot pašnekovės, laukė beveik 2 valandų patikra. Nors sako, kad teoriškai žinojo, kokios taisyklės galioja Australijoje, susidurti su jomis asmeniškai buvo keista ir sunkiai suvokiama.

„Viena vertus, viskas puikiai suorganizuota, viskas puikiai veikia, labai aiški sistema. Įsivaizduokite, visas oro uostas yra uždarytas, atskrenda 9 keleiviai. Tuos 9 keleivius aptarnauja, suskaičiuoti nesuspėjau, bet tikrai apie porą šimtų pareigūnų. Visi pareigūnai vilki apsauginiais skafandrais: galvos apdangalai, akiniai, kaukės, veido skydeliai. Panašiai, kaip mūsų medikai dirba kovidiniuose skyriuose. Visa apranga.

Labai daug instrukcijų, labai daug rankų dezinfekavimo, griežtos taisyklės, atstumų laikymasis, apklausos, tyrimai, temperatūros matavimai, testai. Tai beveik pusantros ar dviejų valandų darbas, kol eini nuo vienos stotelės prie kitos ir atlieki visas procedūras. Tada gauni pluoštą dokumentų ir informacijos. Tas pluoštas, neperdedu, yra 30–40 spausdintų lapų“, – apie tvarką pasakoja N. Degutienė.

Galiausiai atvykėliams garsiai perskaitoma „sulaikymo deklaracija“. „Aišku, tai daroma su geranoriška šypsena. Tas sulaikymas reiškia 14 dienų karantiną specialiame karantinavimosi viešbutyje su labai griežtomis taisyklėmis ir labai griežtomis baudomis, pavyzdžiui, jeigu tu sugalvotum atidaryti duris ir išeiti į viešbučio koridorių. Net to daryti negalima“, – tikina pašnekovė.

Bauda už tokį pažeidimą, pasak lietuvės, siekia 22 800 Australijos dolerių (daugiau nei 14 tūkst. eurų).

N. Degutienė sako, kad karantino viešbutyje jie tris kartus per dieną gauna skanaus karšto maisto, taip pat įvairių užkandžių, vaisių, vandens. „Turime televizorių, turime internetą ir visokių patarimų, ką galime veikti. Palaikome ryšį su artimaisiais, dirbame, stengiamės adaptuotis prie laiko pasikeitimų“, – pasakoja ji.

Visą pokalbį su N. Degutiene galite žiūrėti LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Į daugiau nei metus uždarytą Australiją patekusi lietuvė: karantinavimosi viešbutyje draudžiama net atidaryti duris į koridorių
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt