Naujienų srautas

Verslas2026.06.17 19:40

Britų transliuotojas BBC panaikins 550 darbo vietų

BNS 2026.06.17 19:40
00:00
|
00:00
00:00

Britų transliuotojas BBC, įgyvendindamas taupymo programą, iki 2027 m. kovo mėn. panaikins apie 550 darbo vietų. Naujasis generalinis direktorius Mattas Brittinas laiške darbuotojams nurodė, kad bus ir atleidimų. Taip pat bus nutrauktos kai kurios laidos, pavyzdžiui, Škotijai, Velsui ir Šiaurės Airijai skirtose programose.

Naikindamas darbo vietas, BBC, anot duomenų, iki einamųjų finansinių metų pabaigos tikisi sutaupyti 160 mln. svarų (185 mln. eurų). Tai reikalauja „sunkių sprendimų“, rašė buvęs „Google“ vadovas M. Brittinas, kuris nuo gegužės mėnesio eina BBC vadovo pareigas. Taupymo priemonės esą paveiks „visas sritis“.

Balandžio mėnesį BBC pranešė, kad per ateinančius kelerius metus panaikins nuo 1,8 tūkst. iki 2 tūkst. darbo vietų – tai sudaro beveik 10 proc. visų darbuotojų. Transliuotojas per artimiausius dvejus metus nori sutaupyti 500 mln. svarų – iki šiol jo metinės veiklos sąnaudos siekai 5 mlrd. svarų.

BBC transliuotojo, kuris, kaip ir visa žiniasklaida, susiduria su tokiais iššūkiais kaip pasikeitę vartotojų įpročiai ir dirbtinis intelektas, sunkumai pastaruoju metu dar labiau paaštrėjo dėl sumažėjusių pajamų iš visuomeninio transliuotojo mokesčio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi