Verslas

2019.03.02 11:20

Nuo balandžio 1 dienos įsigalioja nauja elektros įvedimo apskaičiavimo sistema

Žinia besistatantiems nuosavą namą. Nelieka skirtumo, pirmas ar paskutinis naujo namų kvartalo gyventojas įsives elektrą. Kainų komisija patvirtino naujus prisijungimo prie ESO skirstymo tinklų įkainius, kurie įsigalios nuo balandžio 1 dienos. 

Anot Kainų komisijos, tai reiškia, kad žmonėms nebus prasmės laukti, kada kas anksčiausiai įsives elektrą ir sumokės daugiau, o kitiems liks susimokėti mažiau. Dabar visiems elektros įvedimo kaina bus išdalijama po lygiai.

Tik prisijungti prie tinklų reikės spėti per penkerius metus. Toks pats principas jau galioja dujų sektoriuje.

„Šiandien yra tam tikrų galbūt ir piktnaudžiavimo atvejų, kai visi vartotojai laukia, kol pirmas atsiras vartotojas, kuris sumokės didžiąją dalį investicinių kaštų ir atitinkamai kiti, pasinaudodami būtent šita sukurta nauda, galėtų prisijungti pigiau ir iš to išlošti. Šioje vietoje numatyta principai, kaip elektros įmonė turėtų pasiskaičiuoti, kiek potencialiai galimų vartotojų naujame kvartale galėtų būti. Ir atitinkamai pagal tai yra padalinamas vienam vartotojui tenkantis metražo skaičius ir suskaičiuojamas prijungimo įkainis, kuris yra vienodas būtent visiems šitam kvartale esantiems vartotojams. Dabar bus nesvarbu, ar tu pirmas, ar paskutinis“, – pasakoja Kainų komisijos narys Renatas Pocius.