Verslas

2018.07.25 20:00

Dėl streiko atšauktas skrydis: kompensacija nepriklauso, bet ne visada

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.25 20:00

Bendrovė „Ryanair“ dėl darbuotojų streikų trečiadienį ir ketvirtadienį iš viso atšaukia apie 600 skrydžių. Skaičiuojama, kad laiku išskristi negalės apie 50 tūkst. keleivių. Civilinės aviacijos administracijos teigimu, streikas yra vertinamas kaip ypatinga aplinkybė ir dėl to kompensacija už atšaukiamus skrydžius keleiviams nepriklauso. Tačiau, pasak kelionių advokato, kai kuriais atvejais kompensacija keleiviams gali priklausyti.

„Streikas yra ypatinga aplinkybė, kuri eliminuoja pareigą avialinijoms mokėti keleiviams kompensaciją, tačiau ne visais atvejais. Europos Teisingumo Teismas yra išaiškinęs, kad streikas turi būti susietas su konkrečiu reisu, t. y., jei yra bendro pobūdžio streikai, kurie vyksta kitoje valstybėje ir panašiai, dėl kurių vežėjas turi perplanuoti savo aviaparką, tai nebūtinai yra priežastis, kad tai yra ypatinga aplinkybė“, – paaiškino kelionių atvokatas Edmundas Rusinas.

Pašnekovas kaip pavyzdį pateikia prieš kelias savaites vykusį Airijos pilotų ir aptarnaujančio personalo streiką, kuris vyko ne tik Airijoje, bet ir kitose valstybėse. Pasak E. Rusino, jei avialinijos teigia, kad dėl tos priežasties jie atšaukia reisą, bet konkrečiame darbuotojų ekipaže nėra Airijos piliečių, tai reikėtų kelti klausimą, ar čia galima taikyti streiko, kaip ypatingos aplinkybės, atvejį.

Išsamiau apie atšaukiamus skrydžius ir keleivių teises – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.