Verslas

2018.06.19 22:00

Norvegija inicijavo ginčą su JAV dėl muitų plienui bei aliuminiui

ELTA2018.06.19 22:00

Norvegija kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) su prašymu surengti konsultacijas su Jungtinėmis Valstijomis dėl Vašingtono įvestų muitų plienui bei aliuminiui, antradienį pranešė PPO spaudos tarnyba paaiškinusi, kad toks paklausimas reiškia oficialų prekybos ginčo inicijavimą.

„Norvegija paprašė PPO surengti konsultacijas dėl ginčo su JAV, susijusio su JAV įvestais muitais importuojamai plieno bei aliuminio produkcijai, – teigiama pranešime. – Šis prašymas buvo išplatintas birželio 19-ąją tarp PPO narių“.

„Norvegija pareiškia, kad JAV įvesti muitai - atitinkamai 25 ir 10 proc. importuojamai produkcijai iš plieno bei aliuminio neatitinka 1994 metų PPO Sutarties dėl tarifų ir prekybos bei Sutarties dėl apsaugos priemonių nuostatų“, – pažymi spaudos tarnyba.

Konsultacijos leidžia apsvarstyti klausimą ir rasti sprendimą nepereinant prie tolesnio nagrinėjimo. Tačiau jeigu konsultacijos nebus sėkmingos, praėjus 60-čiai dienų skundą pateikusi šalis įgis teisę prašyti sudaryti arbitrų komisiją, pažymi PPO.

Norvegijos užsienio reikalų ministerija birželio 12 dieną pranešė, kad šalis inicijavo prekybos ginčų spendimo procedūrą per PPO, siekdama, kad būtų atšaukti JAV įvesti tarifai. Skandinavijos valstybė vertina šiuos JAV veiksmus kaip PPO taisyklių pažeidimą.

JAV sprendimą per PPO ginčija ir Europos Sąjunga. Briuselis sudarė ilgą amerikietiškų prekių, kurioms gali būti taikomi atsakomieji muitai, sąrašą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt