Verslas

2018.06.16 23:35

Privatizuojamas Dotnuvos eksperimentinis ūkis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.16 23:35

Vyriausybė nutarė, kad šalyje per daug eksperimentinių ūkių, ir Dotnuvos eksperimentinis ūkis netrukus turės naują savininką. Žemės ūkio ministerijos atstovai tikina, kad bandymams atlikti pakaks ir šalia esančių žemdirbystės instituto sklypų. Tačiau mokslininkai tvirtina, kad, trūkstant žemės, eksperimentuoti važiuoja ir į kitus ūkius.

Fermą, kitus pastatus ir beveik 800 ha moksliniams tyrimams naudojamos žemės vyriausybė nusprendė privatizuoti, nors, pasak ūkio vadovo, 64 tūkst. eurų skola – dar ne bankrotas.

Ūkio laukais naudojasi ir žemdirbystės instituto mokslininkai – atlieka augalų veislių tyrimus, stebi, kokią įtaką dirvožemiui daro sausra ar liūtys.

Žemės ūkio ministerijos Veiklos administravimo ir turto valdymo departamento direktorė Virginija Žoštautienė svarsto, kad Dotnuvos eksperimentinio ūkio akcijas parduosiantis Turto bankas turėtų užtikrinti, jog veikla nebūtų keičiama. Teigiama, kad atlikus turto vertinimą pradinė per 1 mln. akcijų vertė išaugs, o norinčiųjų nuomotis valstybinę žemę atsiras, nes ji – derlinga.

Plačiau apie tai – Zinaidos Paškevičienės ir Tomo Kavaliausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.