Verslas

2018.04.03 21:40

Lietuvos pramonės rezultatai džiugina, tačiau yra daug grėsmių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.03 21:40

Lietuvos metalo pramonės rezultatai penkerius  metus – vieni geriausių iš visos pramonės šaltyje. Analitikų teigimu, išskirtinė, inovatyvi vietos įmonių gaminama metalo produkcija puikiai vertinama didžiųjų užsakovų pasaulyje. Tačiau verslo teigimu, neinvestuojant į naujoves ir efektyvesnę veiklą, tradicine laikomai ūkio šakai gresia neišnaudoti milijardo eurų potencialo, o darbuotojams – nesulaukti didesnių algų.

Metalo apdirbimas, nestandartinių įrenginių ir detalių gamyba. Tai – „Arginta Engineering įmonės veikla. Viskas, kas čia pagaminama, eksportuojama. Pagrindiniai įmonės užsakovai – didieji Suomijos, Švedijos, Olandijos verslai.

„Viskas, kas yra neatsikartojantys technologiniai procesai, kurie yra unikalūs, tai yra mūsų produkcija, kurią mes gaminame“, – sako „Arginta Engineering“ direktorius Tomas Jaskelevičius.

Pramonės analitikai sektoriui mato ir rizikų. Tai – tolesnis spartus algų kilimas (per penkerius metus vidutinis darbo užmokestis jau padidintas maždaug 40 proc.) ir tai, kad vyrauja kontraktinė gamyba – įmonės nekuria savo produkto, o lanksčiai dirba kitiems kaip teikėjai. Be to, Lietuvos, kaip ir visos Europos, metalo pramonė atidžiai stebi Švedijos nekilnojamojo turto rinką, kuri arti perkaitimo. Jeigu burbulas sprogs, dalis eksportuotojų esą gali nukentėti.

Plačiau apie tai – Irmos Jankauskaitės ir Loretos Mačiulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.