Verslas

2017.12.12 20:14

Neleista pertvarkyti „Taupkasės“

LRT.lt2017.12.12 20:14

Lietuvos bankas, išnagrinėjęs „Taupkasės“, kredito unijos, prašymą dėl leidimo ją pertvarkyti, nustatė, kad unija nėra pasirengusi vykdyti reikalavimų, kurie nustatyti banko licencijai gauti, teigiama pranešime spaudai.

Lietuvos banko sprendimas motyvuojamas tuo, kad „Taupkasės“ nuosavo kapitalo dalių suma yra mažesnė, nei nustatyta teisės aktuose. Be to, unijos pateiktuose dokumentuose nebuvo aiškiai ir išsamiai atsakyta, kokiomis priemonėmis būtų užtikrinta tvari banko veikla, kaip būtų didinama kapitalo bazė, pritraukiami strateginiai investuotojai. Kredito unija taip pat nepateikė dokumentų, patvirtinančių būsimo akcininko finansinį pajėgumą.

Lietuvos banko sprendimą atsisakyti išduoti sutikimą pertvarkymui nulėmė ir anksčiau atliktų kredito unijos veiklos patikrinimų ir tyrimų rezultatai. Šis finansų rinkos dalyvis, veikdamas kaip kredito unija, nesugebėjo užtikrinti saugios ir patikimos veiklos, o banko licenciją turintys finansų rinkos dalyviai privalo užtikrinti dar griežtesnių, nei nustatyti kredito unijoms, reikalavimų laikymąsi.

Dėl minėtų priežasčių „Taupkasei“, kredito unijai, atsisakyta išduoti sutikimą pertvarkymui į uždarąją akcinę bendrovę, turinčią specializuoto banko licenciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt