Naujienų srautas

Verslas2017.08.21 12:22

Į Lietuvą atgabentas SGD krovinys iš JAV

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.08.21 12:22

Į Klaipėdą pirmadienį atplaukė pirmasis suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) dujovežis „Clean Ocean“ iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“ teigia, kad tai – vienas pirmųjų amerikietiškų dujų krovinių Rytų Europoje. 

Perkrovus suskystintąsias gamtines dujas į „Klaipėdos nafta“ eksploatuojamą SGD laivą-saugyklą „Independence“, jos jau savaitės viduryje bus pradėtos tiekti į Lietuvos gamtinių dujų sistemą, rašoma . Dalį dujų, „Lietuvos dujų tiekimas“ saugos Inčiukalnio gamtinių dujų saugykloje ir tieks klientams Latvijoje.

Energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno teigimu, šis krovinys dar labiau sustiprins ne tik Lietuvos, bet ir viso regiono energetinę nepriklausomybę.

„Tokie įvykiai verti atskiro įrašo energetikos istorijos puslapiuose. Būdamos svarbiausia Lietuvos strategine partnere JAV šiandien tampa ir patikimu SGD tiekėju visam regionui. Taip stiprinama ne tik partnerystė, energetinė nepriklausomybė, bet ir intensyvinama konkurencija tarp dujų tiekėjų, kuri garantuos dar geresnes dujų kainas Lietuvos ir viso regiono vartotojams“, – pranešime spaudai cituojamas energetikos ministras Ž. Vaičiūnas.   

Pasak finansų ministro Viliaus Šapokos, gerų rezultatų pasiekti pavyko dėl nuoseklaus darbo ir strateginio požiūrio.

„Šiandien Lietuvą pasiekęs pirmasis SGD krovinys iš JAV yra „Lietuvos energijos“ grupės vykdomos dujų tiekimo diversifikavimo strategijos rezultatas. Nuosekliai optimizuojant tiekimą, „Lietuvos energijai“ jau pavyko sumažinti dujų kainą Lietuvos gyventojams, o šis sandoris neabejotinai prisidės prie dar didesnės vertės kūrimo šalies ekonomikai, stiprins JAV ir Lietuvos strateginę partnerystę bei bendradarbiavimą“, – teigia finansų ministras V. Šapoka. 

Krovinį įsigijusios „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas sako, jog tai ženklas, kad Lietuva ir „Lietuvos energijos“ grupė pasaulinėje SGD rinkoje yra vertinama kaip patikima partnerė ir patraukli rinka.

„Didelį SGD potencialą turinčios JAV situaciją stebime jau nuo 2014 metų. Džiaugiamės, kad vienas pirmųjų JAV SGD krovinių Rytų ir Centrinėje Europoje atvyko į Lietuvą. Šis pripažinimas padeda mums diversifikuoti tiekimą ir pasiūlyti geriausias kainas savo klientams Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse“, – pranešime cituojamas D. Misiūnas.

„Cheniere Energy“ prezidentas ir generalinis direktorius Jack Fusco prognozuoja, kad pirmųjų dujų iš JAV atvykimas į Lietuvą galėtų būti abipusiai naudingo bendradarbiavimo pradžia.

„Džiaugiamės galėdami atgabenti pirmąjį JAV SGD krovinį į Lietuvą, užtikrinantį patikimą, konkurencingą ir lankstų gamtinių dujų tiekimą iš Jungtinių Amerikos Valstijų. „Lietuvos dujų tiekimas“ buvo puikus partneris siekiant šio tikslo, todėl norime toliau bendradarbiauti ir atnešti naudos jų klientams“, – sako „Cheniere Energy“ prezidentas ir generalinis direktorius Jack Fusco.

Lietuva su JAV bendrove „Cheniere“ sutartį dėl dujų pasirašė birželio pabaigoje. Artimiausiu metu Lietuva ketina sulaukti dar vieno SGD krovinio iš JAV.

Suskystintas dujas Lietuvai taip pat tiekia Norvegijos „Statoil“, JAV „Koch Supply & Trading“ – pastarosios įmonės dujos atgabentos iš Norvegijos ir Nigerijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi