Verslas

2017.02.05 18:08

Siauruku susidomėjo britų verslininkai

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.02.05 18:08

Britai svarsto galimybę investuoti į vieną seniausių Europoje – Aukštaitijos siaurąjį geležinkelį. Apsilankę Panevėžyje bei Anykščiuose ir išvydę unikalią senovinę geležinkelio techniką verslininkai neabejoja, kad kolekcija susidomės užsienio turistai. 

Siauruoju geležinkeliu nuo Panevėžio iki Rubikių daugiausia darda lietuviai. Ką daryti, kad unikaliu geležinkeliu dardėtų ir užsienio turistai, kaip padėti juos pritraukti, lietuviams patarė Didžiosios Britanijos verslininkai, populiarinantys senuosius geležinkelius.

Pasak jų, geležinkelio turizmas labai populiarus visame pasaulyje.

„Lietuva, Latvija ir Estija – šios šalys įdomios turistams, bet mes matome perspektyvą Lietuvoje, nes siaurukas yra kultūros paveldas, turi savo istoriją, daug riedmenų, taip pat remiamas valstybės“, – sako „Equity & Grant“ generalinis direktorius Markas Gaskellas.

Pasak britų, Lietuva turi vieną didžiausių pasaulyje siaurojo geležinkelio depą ir jį būtina parodyti senosios technikos mėgėjams. Jei atvyktų daugiau užsienio turistų, pagyvėtų ir verslas Panevėžyje. Tačiau būtina sąlyga – žinią apie siauruko galimybes reikia skleisti kuo greičiau ir kuo plačiau.

Daugiau apie tai – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt