Verslas

2021.12.07 21:13

Garsaus belgų virtuvės šefo projektas sujaudino šalį: prie puodų migrantus pastačiusio meistro restoranas tapo įžymybe

Justina Ilkevičiūtė, Mindaugas Laukagalis, LRT.lt iš Belgijos2021.12.07 21:13

Ne vieną apdovanojimą pelnęs garsus Belgijos virtuvės šefas savo nauju migrantų integracijos projektu sudrebino visą šalį. Belgijai susiduriant su didžiuliu virtuvės darbuotojų trūkumu jis apmoko keliolika migrantų dirbti virtuvėje. Taip sprendžiamos net kelios problemos: migrantai dirba ir geriau integruojasi, o maitinimo sektorius įgyja darbuotojų, kurių taip stokoja.

Vėjuotame Antverpeno uoste viename pastatų verda gyvenimas. Kadaise jame buvo laivų taisykla, dabar tai visoje Belgijoje garsus restoranas „Instroom“. Virtuvė dūzgia it avilys – kaista puodai, pinasi kvapai. Iš viso čia darbuojasi dvylika migrantų iš viso pasaulio.

Garsaus šefo virtuvėje – migrantų pagalba

Viena jų – iš Kamerūno atvykusi Zenobia. Ji sako, kad stoti prie puodų vieno geriausių Belgijos šefų virtuvėje – didelė garbė, tačiau ir atsakomybė. Tuo labiau kai vos prieš pusmetį nieko bendro su virtuve neturėjo, o gimtinėje dirbo modeliu ir aktore.

„Į Belgiją atvykau viena, tėvas man pasakė: „Važiuok, turi būti saugi.“ Todėl ir išvykau. Man patinka suktis šioje virtuvėje, žmonės draugiški, malonūs, kasdien mokausi naujų dalykų“, – sako Zenobia.

Mergina šioje virtuvėje dirba jau trečią mėnesį, todėl jos pagalba – itin svarbi naujokui vardu Tenzinas. Tačiau iš Tibeto atvykęs vyras ne naujakurys Belgijoje – čia gyvena jau 20 metų. Sako nekantraujantis papildyti restorano meniu tibetietiškais skoniais.

„Nacionalinis Tibeto patiekalas yra momos – koldūnai, taip pat mūsų krašte populiarios makaronų sriubos su mėsa ar be jos“, – vardija tradicinius savo krašto patiekalus.

Iš viso restorane sukasi 12 migrantų grupė iš įvairių pasaulio kraštų: virtuvėje darbuojasi pora iš Venesuelos, daugelis atvykę iš Afrikos šalių, čia taip yra iš Palestinos atkeliavusių moterų, o visiems jiems padeda keli seniai su restorano šefu Seppe Nobelsu dirbantys bendražygiai.

Atidarymo dieną staliuką mėgino gauti 30 tūkst. žmonių

Supinti belgiškos ir migrantų kilmės šalių virtuvės skonius padeda šio restorano šeimininkas – už tvarumą žaliąja „Michelin“ žvaigždute įvertintas Belgijos virtuvės meistras Seppe Nobelsas.

Garsus meistras sako, kad po dvylikos metų restoranų versle pasidarė nuobodu, todėl norėjo imtis ko nors prasmingesnio, tačiau nepamiršti didžiosios aistros – virtuvės. Jis atsisuko į migrantus – dažnai užmirštą visuomenės grupę – ir pirmas jo bandymas buvo labai sėkmingas.

„Tai turėjo būti bandomasis projektas, bet dieną, kai atidarėme restoraną, 30 tūkstančių žmonių bandė rezervuoti staliukus. Buvo beprotiška. Sulaukėme didžiulio palaikymo iš spaudos, vietos valdžios, žmonių – tai milžiniška sėkmė“, – pasakoja jis.

Iš Mecheleno, olandiškos Belgijos dalies, kilęs S. Nobelsas sako augęs daugiatautėje aplinkoje, jam visada buvo aktualios nuo baisumų savo šalyse bėgančių žmonių istorijos, todėl iš pradžių susisiekė su šalies įdarbinimo agentūromis ir ieškojo ten užsiregistravusių ir darbo ieškančių žmonių.

Įsitraukė ir šalies valdžia

S. Nobelsas pasakoja, kad sulaukęs milžiniško dėmesio nusprendė savo projektą plėsti.
„Nusprendžiau susisiekti su šalies prieglobsčio ministru, papasakojau apie savo idėją ir kad ji sulaukė didžiulio palaikymo, ir valdžia sutiko prisidėti. Valdžia pritarė, kad žmonėms reikia suteikti naujų galimybių, kurių jie tikrai nusipelnė“, – pasakoja jis.

Dabar į projektą įsitraukusi Belgijos Vyriausybė leidžia restorane darbuotis ir dokumentų neturintiems migrantams, mat rasti darbuotojų šiame sektoriuje itin sudėtinga. Taip laimi visi: migrantams tai proga pramokti olandų kalbos, rasti draugų ir geriau integruotis, o virtuvės meistro restoranas tapo šalies įžymybe ir traukos centru net už Belgijos ribų.

„Iš to laimime ir mes, tai taip pat galimybė mūsų verslui, nes maitinimo sektorius Belgijoje miršta, labai sunku rasti darbuotojų, kurie dirbtų virtuvėje. Dabar per kiekvienus pietus, vakarienę visi staliukai būna rezervuoti, gaunu užklausų iš žmonių, kuriems negaliu atsakyti, – tai garsūs aktoriai, Amerikos roko žvaigždės, ministrai. Bandau geriausia, ką galiu, turiu sukti galvą, kaip perstatyti staliukus, kad rasčiau jiems vietos“, – juokiasi pašnekovas.

Kalėdų Senelis, kuris keliauja į Palestiną

Restorano svečiai trokšta paragauti patiekalų, kur vienoje lėkštėje susipina tradicinės belgų virtuvės ir egzotiškiausi tolimų šalių skoniai. Tačiau, kad tokie patiekalai gimtų, turi praeiti ne viena valanda ar net para virtuvėje, todėl iš pradžių du mėnesius šefas migrantus moko virtuvės paslapčių, paskui dar du mėnesius jie patirties semiasi dirbdami restorane.

Taip sukuriami išskirtinio skonio patiekalai, kuriems komanda duoda šmaikščius pavadinimus.

Pavyzdžiui, dabar lankytojams siūlomas Kalėdomis kvepiantis desertas „Kalėdų Senelis keliauja į Palestiną“. Šiltas datulių pyragas patiekiamas su didele it baltas sniegas ledų pluta. Receptas – šefo recepto ir virtuvėje besidarbuojančios kolegės iš Palestinos vaikystės recepto sanplaika.

„Kiekviena lėkštė – tai dialogas tarp mano komandos nario ir manęs. Ir taip kuriame visą meniu. Kai kuriame naują patiekalą, kartais kalbamės tris valandas, o kartais ir tris savaites. Stengiuosi, kad taip jie užmirštų baisius dalykus, kuriuos patyrė ir kurių neturėtų patirti niekas, – badą, karą. Manau, tai daugiau nei akademija ar mokymo planas“, – įsitikinęs S. Nobelsas.

Siekia supažindinti su belgų virtuve

Pašnekovui itin svarbu, kad migrantai susipažintų su belgiška virtuve, vietinėmis daržovėmis bei ūkininkų produkcija. Juokiasi, kad jei po darbo grįžę migrantai su šeima valgo briuselinius kopūstus, tai didelis jo laimėjimas.

„Jeigu išmokome juos dirbti su vietiniais ingredientais, galime būti tikri, kad išsaugosime kulinarinį paveldą. Kitaip visi belgiškos virtuvės restoranai pamažu užleis vietą tarptautiniams – sušių, mėsainių restoranams“, – sako jis.

Antverpeno uoste įsikūręs restoranas tapo užuovėja jau 24 migrantams – dabar virtuvės šefas dirba su antra migrantų grupe. Talentingiausius jis pakviečia likti virtuvėje, tačiau ne bėda rasti darbo ir kitiems. S. Nobelsas juokiasi, dėl jo darbuotojų kiti šalies virtuvės šefai net stoja į eilę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt