Naujienų srautas

Verslas2021.06.22 08:26

Landsbergis: yra tikimybė, kad sankcijos prieš Baltarusiją palies ir Lietuvą

Tikėtina, jog naujosios sankcijos prieš Baltarusiją apims ir trąšų eksportą per Europos Sąjungos (ES) šalis, kartu ir per Lietuvą, antradienį LRT RADIJUI sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Dėl konkrečių sankcijų reglamentavimo detalių šią savaitę dar spręs teisininkai.

ES paskelbė fizinių ir juridinių Baltarusijos asmenų, kuriems bus taikomos naujos sankcijos, sąrašą. Į jį įtraukti septyni pareigūnai, įskaitant gynybos ir susisiekimo ministrus, autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos vienas iš sūnų ir marti.

ES taip pat sutarė įvesti ir sektorines sankcijas Baltarusijai, neoficialiai kalbama, jog bus stabdomas baltarusiškų trąšų per bendrijos valstybes eksportas, tai reikštų, jog sustos ir jų tranzitas per Lietuvą iki Klaipėdos uosto. Pasak G. Lansbergio, toks scenarijus realus.

„Yra tokia tikimybė, kad palies Lietuvą. Tačiau šią savaitę vykstantis darbas yra ir teisininkų. Nes dokumentai, kurie apima sektorius ir paaiškina, kaip sankcijos bus pritaikomos, iš esmės yra parengti, tačiau teisininkai šią savaitę turi parengti aiškinamuosius raštus konkrečiai dėl tranzito, dėl sankcijų apimties. Tuomet, jau su jų išaiškinimais, vadovai patvirtina“, – LRT RADIJUI sakė ministras.

Pasak G. Landsbergio, kaštai ES valstybių ekonomikoms sprendimuose dėl sankcijų taip pat yra apgalvojami. Ministro žiniomis, tarp sankcijų yra septyni Baltarusijos ūkio sektoriai, tarp jų naftos ir kalio trąšų.

„Manau, kad pagalvojo daug, turbūt tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl sankcijų rengimas ir derinimas užtrunka. Ketvirtasis paketas užtruko ganėtinai ilgai, bet po pagrobto lėktuvo, kuriame buvo didelės dalies ES valstybių piliečiai, valstybės vis dėlto sutarė vieningai, kad raudonos ribos yra peržengtos ir diskusijos, debatavimo dėl to, koks turėtų būti atsakas, nebegalima turėti, nes tai paprasčiausiai gali kartotis“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Sankcijų sąrašą ketinama paskelbti ketvirtadienį, Europos Vadovų Tarybos susitikimo metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi