Verslas

2016.06.30 14:33

R. Budbergytė: tik patiems Lietuvos gyventojams mokesčiai atrodo labai dideli

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.06.30 14:33

Naujoji Lietuvos finansų ministrė Rasa Budbergytė pritaria daliai šalies mokesčių ekspertų, teigiančių, kad darbo jėgos apmokestinimas Lietuvoje yra „šiek tiek per didelis“, tuo pačiu pažymėdama, kad mokesčiai šalyje galbūt nėra teisingai subalansuoti.  

„Samdomi darbuotojai, kurie moka mokesčius, taip pat darbdavys, kuris samdo tą darbuotoją,  mus ragina peržiūrėti tuos mokėjimus, kad įmokos būtų mažesnės“, – teigia B. Budbergytė.

Tiesa, naujoji finansų ministrė atkreipia dėmesį, kad, anot jos, tik patys Lietuvos gyventojai mokesčius mato kaip labai didelius.

„Mes, gyvenantys Lietuvoje, galvojame, kad jie yra labai dideli. Tačiau, lyginant su kitomis šalimis, mokesčiai Lietuvoje tikrai yra pakankamai maži. Bet jie galbūt nėra teisingai subalansuoti“, – teigia finansų ministrė.

Paklausta apie dabartinę Lietuvos ekonominę situaciją britams pritarus išstojimui iš Europos Sąjungos, R. Budbergytė tikina, kad esama situacija Lietuvos gyventojams neturėtų kelti didžiulio nerimo, ypač trumpuoju laikotarpiu, kadangi prekybos mastas tarp šalių nėra didelis. Tiesa, ministrės teigimu, ilguoju laikotarpiu tam tikros neigiamos pasekmės – realios.

Plačiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.