Verslas

2016.04.19 15:34

Alytaus rajone vėl leidžiama auginti kiaules

Alytaus rajono buferinėje kiaulių maro zonoje po beveik pusantrų metų draudimo leidžiama savo reikmėms auginti kiaules. Kiaules galės auginti 7 iš 11 seniūnijų gyventojai.

Prieš pusantrų metų dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) rajone paskelbta ekstremali padėtis, kuri kol kas neatšaukta. Gyventojai buvo priversti išskersti savo kiaules. 

Dabar viename ūkyje leista laikyti ne daugiau nei 10 kiaulių. Paršelius galima įsigyti tik iš tų teritorijų, kuriose AKM nebuvo nustatytas. Jie turi būti suženklinti ir turėti veterinarijos pažymėjimą. Gyventojai, norintys auginti kiaules, leidimus privalės gauti iš veterinarijos tarnybos ir laikytis nustatytų biosaugos reikalavimų.

„Tie biosaugos reikalavimai yra tokie: tvartas, vartai į tvartą ir mėšlidė turi būti aptverti arba turi būti aptverta visa teritorija; tvarte turi būti įrengtas dezomatas ir pasirūpinta, kad pašaliniai asmenys nepatektų į tvartą, kuriame laikomos kiaulės. Yra ir kitokių apribojimų – negalima šerti kiaulėms virtuvinės maisto atliekų, žalios žolės ir runkelių lapų – visi pašarai turi būti termiškai apdirbti“, – vardijo Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Romas Černius.