Verslas

2016.03.17 18:00

Pieno gamintojams – speciali finansinė parama

ELTA2016.03.17 18:00

Valstybė pieno gamintojams, parduodantiems pieną perdirbimui, suteiks specialiąją finansinę paramą, sieksiančią 18 mln. eurų. Pasak žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, pieno gamintojams už vieną karvę bus išmokėta 66 eurų vienkartinė parama, o tiems, kurie priklauso kooperatyvams, – 10 proc. didesnė išmoka.

Ketvirtadienį žemės ūkio ministrė susitiko su Žemės ūkio rūmų, Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos, Lietuvos pieno gamintojų asociacijos, kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias“ valdybos atstovais aptarti Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje priimtų sprendimų ir paramos pieno gamintojams paskirstymą.

„Radome kompromisą – už vieną turimą karvę valstybė mokės 66 eurų vienkartinę paramą, o tie, kurie priklauso kooperatyvams, gaus 10 proc. didesnę išmoką. Mat jie labiausiai yra nukentėję, jiems sumažintos kainos daugiausiai. Tokiu būdu dar skatiname žmones ir kooperuotis (...). 18 mln. eurų, kaip nuostolių dalies išmokėjimą, mes galime išmokėti jau balandžio pradžioje“, – žurnalistams po susitikimo su pieno gamintojų atstovais sakė V. Baltraitienė.

Anot ministrės, taip pat sutarta ministerijoje kurti darbo grupę, spręsiančią ilgojo laikotarpio klausimus.

„Tai būtų fondo, kuris spręstų ne tik pieno klausimus, bet ir viso žemės ūkio sektoriaus klausimus, sukūrimas. Taip pat buvo iniciatyva, kad Seime turėtų būti sukurta darbo grupė, mes tam pritarėme, kadangi Seimas gali kviestis ir prekybininkus, ir tuos pačius perdirbėjus, spręsti plačiau šiuos klausimus, ko galbūt pati ministerija negali daryti“, – sakė V. Baltraitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt