Verslas

2020.03.30 16:37

Restoranų tinklo „Amber Food“ vadovas dėl drastiškai sumažėjusio darbuotojų skaičiaus kaltina valdžią

LRT.lt 2020.03.30 16:37

Pirmadienį pasirodžius „Sodros“ informacijai, kad restoranų tinklą valdančioje „Amber food“ per mėnesį sumažėjo net 157 darbuotoju, grupės vadovas tvirtina, kad pats tinklas neatleido nei vieno darbuotojo.

„Amber Food“ valdo tokius restoranų tinklus kaip „Charlie Pizza“, „La Crepe“, „Katpėdėlė“ ir kt. „Amber Food“ vadovas Gediminas Balnis teigė, kad darbuotojai bendrovę palieka savo noru.

„Pasirodžius žiniai, kad „Amber food“ darbuotojų skaičius sumažėjo 160 žmonių, noriu pabrėžti, kad mūsų įmonė dėl karantino neatleido nė vieno darbuotojo – jie masiškai išeina patys, nes žmonių netenkina vyriausybės kompensuojamas prastovų dydis.

Dalis išėjusiųjų – dėl pandemijos į savo šalis sugrįžę užsieniečiai, kita reikšminga dalis – darbuotojai, dirbę sporto ir pramogų arenose, kuriose šis sezonas jau baigėsi. Vis dėlto mūsų situacija su dėl karantino išeinančiais darbuotojais puikiai parodo, kad vyriausybės pagalbos planas priverstinai uždarytam verslui neveikia“, – tvirtina jis.

„Amber Food“ darbuotojų skaičius maždaug per mėnesį susitrauke 157-iais iki 855 darbuotojų.

Paskelbus karantiną visiems restoranams teko užsidaryti, o darbuotojams forminamos prastovos. G. Balnis tikina, kad bendrovė deda pastangas išlaikyti darbuotojus.

„Tikrai stengiamės išlaikyti kiekvieną darbuotoją, nes tai yra mūsų įmonės didžiausiais turtas, be kurio, net ir pasibaigus karantinui, verslo atnaujinti nebegalėsime. Kalbamės su visais dėl galimybės pasilikti, tačiau vyriausybės sprendimas kompensuoti tik dalį minimalios mėnesinės algos žmonėms nėra priimtinas – tai per mažos pajamos, iš kurių darbuotojai negali išgyventi“, – sakė jis.

G. Balnis kritikavo Vyriausybės parengtą paramos verslui paramą ir teigė, kad to nepakanka.

„Uždarius restoranus, mes visiškai netekome pajamų ir neturime iš ko kompensuoti likusios atlyginimo dalies darbuotojams, kurių vis dar yra virš 1000, nors kasdien išeina vis daugiau žmonių. Valstybė nepadeda spręsti išlikimo klausimo verslui, kuriam pati liepė užsidaryti. Apie tai garsiai kalbu nuo pat karantino pradžios – Vyriausybė privalo peržiūrėti savo planą ir realistiškai įvertinti labiausiai paveikto verslo situaciją, nes ji kasdien blogėja“, – sako jis.