Veidai

2020.02.22 21:39

Algirdas Toliatas primena: kol mes sotūs, mums nieko nereikia

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2020.02.22 21:39

Populiarumas yra niekai, bet kartu tai ir priemonė pasiekti žmonių širdis bei akis, sako vienas iš populiariausių Lietuvos autorių, kunigas Algirdas Toliatas, Knygų mugėje dar sykį pristatantis savo naujausią knygą „Ramybė tau“.

Pristatymo metu salėje dvelkė ne tik ramybe. Šmaikštavo ir A. Toliatas, ir jo knygų skaitytojai. Vienas sakė esantis katalikas, bet blogas, nes netikintis kūno prisikėlimu iš numirusiųjų, tad prašė A. Toliato paaiškinti šį reiškinį ir klausė, kas patrauklaus laukia danguje.

A. Toliatas atsakė trumpai ir aiškiai: „Tik kantriausi sulauks pasaulio pabaigos. O apie kūno prisikėlimą... Sapnuoju kiekvieną naktį, kaip prisikelsiu ryte. Iš tiesų daug nereikia. Yra daug diskusijų apie prisikėlimą, reinkarnaciją. Bet turime tokią patirtį – prisikėlimo iš lovos kiekvieną rytą.“

O atsikėlus A. Toliatas ragino apsvarstyti, kuo ta nauja diena mus nustebins, kaip ją nugyvensime ir ką sugebėsime patirti. „Daug kas priklauso nuo mūsų“, – įsitikinęs A. Toliatas.

Septynias knygas išleidusio A. Toliato manymu, visos knygos turi vienintelį tikslą – išprovokuoti save patį ir skaitytoją leistis į kelionę. Tiesa, tam reikia ir ugnelės.

„Mozė eina per dykumą ir mato krūmas dega. Mozė priėjo prie to krūmo ir ten jį užtiko dievas. Dievas mus taip pat užtinka netikėčiausiose situacijose. Būna įvairiausių priežasčių, kurios mus sustabdo – spūstys ir kt. Kol mes sotūs, mums nieko nereikia“, – Knygų mugėje sakė A. Toliatas, kalbėdamas apie savo knygą „Ramybė tau“.

Kunigas teigė, kad tikroji ramybė yra tada, kai aplink krizės, karai, vidiniai praradimai, neaiškumas, o viduje – visiškas pasitikėjimas. Tiesa, pasak A. Toliato, ramybės nereikėtų painioti su abejingumu.

„Kartais yra toks įspūdis, kad ramybė yra pasyvi, bet ji yra aktyvi, kai tu neramybėje neši ramybę. Tai – vidinis apsisprendimas, bet iki to reikia nueiti ilgą kantrybės kelią“, – kalbėjo A. Toliatas ir pridurė, kad yra trys pagrindinės teologinės vertybės – tikėjimas, viltis ir meilė.

„Kantrybė kitam augina meilę, kantrybė su savimi augina viltį, o kantrybė su Dievu augina tikėjimą. Kelionėje užauga ramybė, bet kiekvienam kelionė yra sava“, – drąsina A. Toliatas.