Tavo LRT

2019.04.03 06:30

Prasideda LRT žodžio ir posakio rinkimai: siūlykite labiausiai įsiminusius

LRT.lt 2019.04.03 06:30

LRT, siekdama skatinti visuomenę domėtis ir fiksuoti viešosios kalbos vartosenos reiškinius, skelbia LRT žodžio ir LRT posakio rinkimus.

Kviečiame televizijos, radijo laidų kūrėjus, vedėjus, žurnalistus ir visuomenę siūlyti 2018–2019 m. televizijos, radijo laidose išgirstus įdomius, naujus, šmaikščius, keistus, vaizdingus, paradoksalius, tarmiškus, netikėtų reikšmių įgavusius žodžius ir posakius. Prašom siųsti patį žodį, posakį ir pažymėti kada, kokioje laidoje ir kas jį pavartojo. Visi pasiūlyti žodžiai ir posakiai balandžio 26 d. bus skelbiami LRT portale.

Iš Jūsų atsiųstų žodžių ir posakių bus sudaryti balsavimui teikiamų žodžių ir posakių sąrašai. Jie bus paskelbti balandžio 30 d. LRT portale. Už LRT žodį ir LRT posakį balsuos ir visuomenė, ir komisija. Komisijoje dirbs LRT darbuotojai: Indrė Česnauskaitė, Marijus Žiedas, Austėja Kuskienė, Ineta Nedveckė, Margarita Alper, Aistė Plaipaitė.

Komisijos ir visuomenės LRT žodžiai ir posakiai bus paskelbti gegužės 6 d. – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse – televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“.