Naujienų srautas

Tavo LRT2018.03.08 15:10

Kodėl LRT neatskleidžia duomenų apie kandidatus į generalinio direktoriaus postą?

LRT.lt 2018.03.08 15:10

Viešojoje erdvėje pasigirdo svarstymų dėl LRT generalinio direktoriaus konkurso viešumo. LRT taryba, rengdama konkursą, vadovaujasi Lietuvos Respublikos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymu, Lietuvos Respublikos darbo kodeksu ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu. Griežtus asmens duomenų apsaugos reikalavimus numato galiojantys ES teisės aktai. Dar griežtesnius reikalavimus nustato š. m. gegužės 25 d. įsigaliosiantis Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR).

Pirmajame konkurso etape trims kandidatams iš dvylikos nesutikus viešinti pavardžių, LRT taryba jų neatskleidė, remdamasi galiojančiais teisės aktais.

Tų pačių nuostatų laikomasi viešai neskelbiant kandidatų programų ir rengiant uždarą posėdį. Konkursuose į valstybės tarnybą taip pat nerengiami atviri posėdžiai.

Antrasis LRT generalinio direktoriaus rinkimų turas vyks kovo 20 d. Jame kandidatai abėcėlės tvarka pristatys savo programas ir atsakys į LRT tarybos narių klausimus. Išklausiusi kandidatus, LRT taryba balsuos – kandidato pergalei reikalingi bent 7 balsai iš 12.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą