Tavo LRT

2021.10.22 13:09

Laidoje „Širdyje lietuvis“ – pagrindinį vaidmenį Holivudo filme gavęs Mantas ir kitos istorijos

LRT.lt2021.10.22 13:09

Ar kada svajojote bent akies krašteliu pamatyti, kaip kuriamas tikras Holivudo filmas? Šimtams lietuvių Los Andžele pavyko padaryti ne tik tai. Kai kurie jų ir patys pateko į filmo scenas. Jubiliejinės Lietuvių dienos Angelų mieste virto filmavimo aikštele. „Kanų kino festivalio“ prizu apdovanotas režisierius Dustinas Brownas čia filmavo scenas kino juostai apie lietuvį imigrantą.

„Filmas vadinasi „Vienybė“ ir tai – istorija apie du emigrantus Los Andžele. Vienas jų – lietuvis, dirbantis mėsininku“, – sekmadienį LRT PLIUS laidoje „Širdyje lietuvis“ pasakos filmo režisierius. Pagrindinis vaidmuo šiame filme taip pat patikėtas lietuviui.

Mantas Valantiejus, filme įkūnijantis Tomą sako, kad filmo pasakojama istorija jam pačiam itin artima. „70 procentų šios istorijos – mano tikras gyvenimas. Be to, kino istorijoje dar nėra taip buvę, kad tikrame Holivudo filme pagrindinį vaidmenį atliktų lietuvis“, – sako aktorius.

Filmo idėją sumanęs Dustinas aiškina, kad su Lietuva yra gerai pažįstamas, o istorija jam ne tik filmas, bet ir asmeninė patirtis. Pagrindinį savo filmo herojų Mantą jis sutiko dar studijuodamas universitete.

„Be to, mano žmona lietuvė. Kaskart, kai atvykstu į jūsų šalį, ji man patinka vis labiau“, – tikina Dustinas. Kūrybinė grupė planuoja, kad filmas bus baigtas po metų. O tada ketina jį pristatyti ir žiūrovams Lietuvoje.

Taip pat laidoje:

Airijos sostinėje Dubline sudėtingiausias benamių problemas kasdien sprendžianti socialinė darbuotoja Živilė Navickaitė. Iš Klaipėdos kilusi moteris savo darbui taip stipriai atsidavusi, kad jau seniai neskaičiuoja darbo valandų, ir užsimerkia prieš nuolat kylančias pavojingas situacijas.

35-osios Lietuvių dienos Los Andžele šį kartą išskirtinės – ne tik po metų pertraukos, bet ir be atlikėjų iš Lietuvos. Tačiau žmonių čia susirinko tiek, kad tradicinius lietuviškus patiekalus vos spėta gaminti.

Istorikas, rašytojas, diplomatas ir profesorius Alfonsas Eidintas per plauką išvengė išeivio kelio. Tačiau emigracijos tema jį lydėjo visą laiką, todėl surinkęs pakankamai medžiagos išleido kone pusės tūkstančio puslapių knygą apie migruojančius lietuvius.

Aistė ir Augustinas Žemaičiai po metų pertraukos ir vėl už Atlanto. Misija „Tikslas – Amerika“ lietuviško paveldo ieško neįtikėtinose vietose. Per penkerius metus lietuviškų gabalėlių šiame žemyne rado jau daugiau nei pusę tūkstančio.

Belgijos lietuviai rašytojų iš Lietuvos susitikimą su vaikais pavertė roko koncertu. Mažieji knygų mylėtojai vos tilpo į salę.

Lietuviškus tautinius kostiumus Italijoje demonstravo ir vietiniai lietuviai, ir italai, ir jų vaikai. Nors daugumai tai pirmas kartas, vietiniai juokauja, kad jiems tikrai pasisekė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt