Tavo LRT

2021.10.14 14:23

Saulė Gedrimaitė apie darbą Seime: Buvo įdomu pamatyti, ar tikrai ten yra tiek purvo, kiek pilama

LRT.lt2021.10.14 14:23

Ilgametė LRT televizijos diktorė, žurnalistė, televizijos ir radijo laidų vedėja Saulė Gedrimaitė jau daugiau nei dešimtmetį žurnalistinius įgūdžius taiko priešingoje barikadų pusėje – Seime. Iš arti pamačiusi valstybės valdymo užkulisius, žinoma žurnalistė greitai suprato, kad nėra viskas taip, kaip sutirštindavo net ji pati ar jos kolegos, dirbantys žinių tarnybose.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gimę tą pačią dieną“ – trys skirtingi žmonės, trys skirtingos istorijos ir viena juos jungianti data – 1969-ųjų rugsėjo 5-oji. Būtent tada Palangoje gimė auksinių garbanotų plaukų savininkė, LRT televizijos ir radijo diktorė, laidų vedėja Saulė Gedrimaitė.

„Jūra, pliažas ir mes, statantys smėlio pilis – tradicinis vaizdas, kaip gyvendavo Palangos vaikai. Mama choreografė, tėtis – choro dirigentas, todėl namuose visada skambėdavo muzika, būdavo šokama ir dainuojama. Nuo pačių mažiausių dienų kartu su tėvais vykdavau į visus kultūrinius renginius, koncertus, repeticijas ir net dėl to atsisakiau eiti į darželį, nes norėjau būti visada su tėvais“, – laidoje prisiminimais dalysis S. Gedrimaitė.

Pažintis su televizijos pasauliu jai prasidėjo dar vaikystėje, kai savo drąsa ir skambiu balsu ji sužavėjo „Dainų dainelės“ klausytojus. Tačiau karjeros ateitį nulėmė milžiniškas diktorių konkursas, kuriame ji dalyvavo 12 mokydamasi klasėje.

„Paskutinėje klasėje, laikraštyje pamačiau skelbimą, jog rengiamas diktorių konkursas. Mokykloje vesdavau koncertus, deklamuodavau poeziją, mokyklos radijuje rengdavau laidas, todėl pabandžiau. Konkurso dieną, atvykus į vietą, staiga man atėmė žadą – išvydau pilną televizijos fojė išsipuošusių merginų, moterų, vaikinų. Visi jie buvo į tą konkursą. Norėjau suktis ant kulno ir važiuoti atgal, tačiau jūra žmonių neleido pabėgti“, – pasakos S. Gedrimaitė.

Taip dar nebaigusi net abitūros egzaminų, bet jau įveikusi didžiulę konkurenciją, Saulė gavo darbą. Greta žurnalistikos studijų ji plušo LRT radijuje, vėliau – ir televizijoje.

„Po mokyklos atsidūriau brandžių, suaugusių žmonių kolektyve, ir tokių asmeninių, kuriuos girdėdavau nuo vaikystės. Mūsų iškart neišleido į eterį, mus rengė, kaip turi balsas veikti, kaip skaityti, nesuberti teksto. Mane labai trikdė, kad norint išeiti į televizijos ekraną reikia paruošti savo išvaizdą.

Radijuje pripratau, kad turi teikti informaciją, paskaityti tekstą, kad žmonės tave išgirstų, suprastų, o televizijoje tvarkydavo ilgai ir plaukus, ir grimuodavo. Vargdavo moterys, kad garbanoti plaukai nelabai dalykiškai atrodo, stengėsi stilių pritaikyti. Turėjo visi apie ką kalbėti: tokia jauna, o kodėl tokia vyresnė atrodo. Arba visos normaliai atrodo, o šita kaip piemenė“, – apie televizijos užkulisius atviraus buvusi LRT diktorė.

Vis tik po ilgų metų LRT televizijoje, 2007-aisiais, Saulė atsisveikino su ja ir žengė į kitą barikadų pusę – Seimo informacijos ir komunikacijos departamentą bei Spaudos biurą, kuriame dirba iki šiol.

„Man buvo įdomu pamatyti, kaip Seimas dirba iš vidaus, kaip vyksta įstatymų priėmimas, kaip jie gimsta ir ar tikrai yra tiek purvo, kiek pilama. Atėjusi iš vidaus pamačiau, kad nėra viskas taip, kaip sutirštindavome mes patys, kai dirbau žinių tarnyboje. Visko yra, bet nėra tik juoda ir balta. Valstybėje negali visiems įtikti tuo metu. Atsimenu, jog pirmą dieną užstrigau lifte. Visi sakė, kad tai ženklas, kad ilgam čia. Sakiau, nesąmonė, bet jau dešimtmetis, kaip esu įstrigusi. Tuo džiaugiuosi, nes atsiranda vis naujų rakursų, naujų galimybių“, – atviraus S. Gedrimaitė.

Kaip likimo vingius ir posūkius paversti įdomia gyvenimiška patirtimi? Dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ – žurnalistės, buvusios LRT diktorės Saulės Gedrimaitės, psichologės Aušros Armonienės ir klientų aptarnavimo specialistės Vaidos Girkontaitės istorijos.

„Gimę tą pačią dieną“ – ketvirtadieniais 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt