Tavo LRT

2021.07.26 14:07

LRT kino gide – Angelinos Jolie režisuota juosta pagal tikrus įvykius

LRT.lt2021.07.26 14:07

Pasimėgauti paskutinėmis liepos mėnesio dienomis LRT kino gidas siūlo su „Elito kinu“ – drama „Baigiamieji egzaminai“ bei „Europos kino“ rubrikoje pasirodysiančia „Oskarą“ pelniusia komiška drama „Amarcord“. Penktadienį lauks Angelinos Jolie režisuota, tikrus Antrojo pasaulinio karo įvykius atspindinti biografinė juosta „Nepalūžęs“.

Ketvirtadienis, liepos 29 d.

Savaitės filmų rinkinyje –LRT PLIUS rubrika „Elito kinas“, kurioje žiūrovai išvys už geriausią režisūrą Kanų kino festivalyje apdovanotą dramą „Baigiamieji egzaminai“ (Bacalaureat, rež. Cristian Mungiu, 2016). Filmo „Baigiamieji egzaminai“ centre – gero savo dukrai linkinčio tėvo istorija.

Romeo – vidutinio amžiaus gydytojas, gyvenantis kompromisų kupiną ir patogų gyvenimą mažame Transilvanijos miestelyje. Nuo mažumės Romeo augina dukrą su viltimi, kad, sulaukusi pilnametystės, ji kurs ateitį užsienyje. Tačiau kai iki išsvajoto tikslo lieka tik išlaikyti brandos egzaminus, įvyksta tai, kas gali sugriauti kruopščiai planuotą ateitį. Romeo privalo priimti sprendimus, kurie nesutampa su dukrai visą gyvenimą diegtomis moralinėmis nuostatomis bei vertybėmis.

Šią dramą kviečiame žiūrėti 21.30 val. per LRT PLIUS.

Penktadienis, liepos 30 d.

Į komišką dramą 21.00 val. per LRT PLIUS įtrauks Europos kinas – filmas „Amarkordas“ (Amarcord, rež. Federico Fellini, 1973). Juosta, pelniusi Italijos kino prizą „David di Donatello“ bei Niujorko kritikų asciacijos apdovanojimus už geriausią filmą ir režisūrą. Iš viso filmas yra pelnęs 20 kino apdovanojimų ir 8 nominacijas, tarp kurių – „Oskaras“ už geriausią užsienio filmą.

„Filmuoti man reiškia svajoti“, – viename interviu yra sakęs šio filmo režisierius, kino meistras Federico Fellini. Gebėjimas į savo vaizduotę, prisiminimus ir kūrybos pasaulį įtraukti žiūrovus atsispindi ir filme „Amarkordas“, neretai vadinamame autobiografiškiausiu F. Fellinio kūriniu. Pats režisierius jį ne sykį pristatė kaip savo jaunystę atspindinčią kino novelę.

Gimtuoju italų kino autoriaus dialektu „amarcord“ reiškia „aš prisimenu“. Daugelis filme vaizduojamų atsiminimų perteikia F. Fellinio paauglystės metus, praleistus Italijoje. Ketvirtojo dešimtmečio miestelis, valdomas fašistų valdžios, pilnas personažų – keistuolių ir svajotojų.

Filmas neturi vienos aiškios pasakojimo linijos, bet čia vaikiškos atminties nuotrupos suvienytos į didžiulės nostalgijos ir nacionalinės sielos paieškos mišinį. Režisieriaus alter ego tampa žavus šviesiaplaukis jaunuolis Titas. Tačiau visi asmeniški prisiminimai ir išgyvenimai perkurti, transformuoti ir įvilkti į sapnų bei fantazijos rūbą. Realūs įvykiai pinami su tais, kurie tik galėjo įvykti, arba su tais, kurie tik įsivaizduojami buvę.

Dar 30 d. po filmo premjeros jį peržiūrėti bus galima LRT.lt mediatekoje.

Kino vakarą per LRT TELEVIZIJĄ tęs net 3 „Oskarams“ nuominuotas, pelnęs 15 apdovanojimų ir 33 nominacijas filmas „Nepalūžęs“ (Unbroken, rež. Angelina Jolie, 2014).

Biografinė drama nukelia į 1917 m., kada devyniolikmetis Lui Zamperis dalyvauja Berlyno olimpinėse žaidynėse. Vaikino svajonės siekti bėgiko karjeros dūžta prasidėjus Antrajam pasauliniam karui. Stojiškai savo šalį gynęs Lui užsitarnauja karo didvyrio vardą kaip vienas geriausių amerikiečių lakūnų, tačiau vieno skrydžio metu jo lėktuvas sudūžta Ramiajame vandenyne. 47 dienas ant mažyčio plausto Lui Zamperini yra priverstas kovoti už išlikimą, kol atsidūręs prie Japonijos krantų patenka į nelaisvę.

Trečiąjį pilnametražį garsios aktorės A. Jolie filmą, paremtą tikra istorija, kviečiame stebėti 23.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Šeštadienis, liepos 31 d.

21.00 val. LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjoje“ matysite amerikiečių kriminalinę dramą „Vidurnakčio žmogus“ (The Midnight Man, rež. Roland Kibbee, Burt Lancaster, 1974). Filmas kvies pasinerti į intriguojančio, kraupaus nusikaltimo tyrimo eigą.

Buvęs patyręs policininkas Džimas Sleidas po atliktos bausmės kalėjime dirba koledžo apsaugos darbuotoju, tačiau ramų gyvenimą tarsi viesulas sujaukia įsitraukimas į žmogžudystės tyrimą. Išgirdęs neteisingą studento apkaltinimą senatoriaus dukters nužudymu, Sleidas ryžtasi jam padėti. Buvusiam kaliniui vėl tenka prisiminti senąjį policininko darbą ir jis nusprendžia bet kokiomis priemonėmis ištirti įvykdytą nusikaltimą.

Šeštadienio kino vakare šypseną kels komedija „Melo išradimas“ (The Invention of Lying, rež. Ricky Gervais ir Matthew Robinson, 2009).

Įsivaizduokite pasaulį, kuriame neegzistuoja melas. Visi aplink sako tiesą, tik tai, ką iš tikrųjų galvoja. Tokiame pasaulyje gyveno vidutinių gebėjimų rašytojas Markas Belisonas iki tos akimirkos, kai jis išdrįso prabilti visai ne taip, kaip yra iš tiesų...

Nuotaikingą melo įvykių virtinę išvysite 22.25 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Sekmadienis, rugpjūčio 1 d.

Kino gidas savaitę palydėti prie LRT TELEVIZIJOS ekranų 21.50 val. kvies su kriminaline komedija „Tapatybės vagilė“ (Identity Thief, rež. Seth Gordon, 2013).

Humoro juosta supažindina su genialia aferiste Diana, kuri tarsi prakeiksmas persmelkė eilinio vyruko Sendžio Patersono gyvenimą. Pasinaudojusi vyro neapdairumu vagilė pasisavina jo tapatybę ir akimirksniu ištuština visas jos sąskaitas. Lyg to būtų negana, vyras suimamas dėl Dianos šėliojimų kitame mieste. Nuo šiol Sendžio tikslas vienas – sučiupti nusikaltėlę, tad jo laukia tikrų tikriausias iššūkis pagauti apsukrią ir sumanią moteriškę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.