Tavo LRT

2020.01.31 14:40

Atvira istorijos pamoka „Kaip skamba mūsų laisvės istorija?“ su Mamontovu, Bjelle, Zilniu

atnaujinta 13.40
LRT.lt2020.01.31 14:40

Vasario 5 d., trečiadienį, Vilniaus Antakalnio gimnazijoje vyko atvira istorijos pamoka „Kaip skamba mūsų istorija?“, kurią tiesiogiai transliavo LRT.lt portalas. Beveik valandos trukmės pamokoje dalyvavo žinomi muzikos atlikėjai Andrius Mamontovas ir Raminta Naujanytė-Bjelle , LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius, muzikos ekspertas Ramūnas Zilnys.

Pamokos įrašas:

Atvira istorijos pamoka „Kaip skamba mūsų laisvės istorija?“

„Tai nebus tipiška pamoka, kai vieni kalba, o kiti klauso. Tikimės gyvo pokalbio, klausimų ir diskusijų. Su jaunąja karta kalbėsime labai įdomia tema – apie muzikos ir istorijos sąsajas. Apie tai, kaip dainos įkvepia žmones istoriniams pokyčiams ir kaip pats laikmetis atsispindi muzikoje“, – prieš pamoką sakė Andrius Mamontovas, sugrįžtantis istorijos pamokai į savo mokyklą. Vilniaus Antakalnio gimnazija (tuomet – Vilniaus 18-oji vidurinė mokykla) yra įėjusi ir į Lietuvos muzikos istoriją – 1983 metų rudenį jos Aktų salėje įvyko pirmasis dešimtokų Andriaus, Arnoldo ir Dariaus suburtos ir vėliau kultine tapusios grupės „Foje“ koncertas.

Susitikimo metu buvo kalbama apie Baltijos šalių fenomeną – Dainuojančią revoliuciją ir bus prisimintas vienas iš istorinių koncertų, kurį 1990 metais balandžio vakarą Vilniuje surengė A. Mamontovas su bendraminčiais. Mieste pasklidus gandams, kad okupacinė sovietų kariuomenė rengiasi užimti Spaudos rūmus, muzikantai ėmėsi organizuoti protesto akciją. Spontaniškas, ant Spaudos rūmų laiptų surengtas koncertas sulaukė didelio palaikymo ir įėjo į laisvos Lietuvos istoriją.

Susirinkusiesiems į pamoką svečiai taip pat papasakojo, kaip buvo daromi muzikos įrašai ir kaip jie buvo platinami 90-aisiais – laikais, kai nebuvo nei „Spotify“, nei mobiliųjų telefonų, nei visiems prieinamo MP3 formato.

Tačiau susitikimo metu buvo kalbama ne tik apie praeitį. Pamokos svečiai kvietė moksleivius padiskutuoti apie dabar vykstančius pokyčius muzikos pasaulyje – apie muzikos komerciškumą ir jos poveikį klausytojui, apie muzikinius šou ir naujuosius talentus, apie pasirinkimą dainuoti angliškai ar gimtąja kalba, o taip pat – apie patriotinių dainų aktualumą šiandien.

Antakalnio gimnazijoje vykusi pamoka yra LRT atvirų istorijos pamokų ciklo dalis. Pirmoji LRT organizuota atvira istorijos pamoka, kurios tema buvo „Septyni žingsniai svajonės link“, vyko praėjusių metų lapkričio mėnesį. Pamokoje dalyvavo žurnalistė, LRT Tyrimų skyriaus vadovė Indrė Makaraitytė, istorikas dr. Norbertas Černiauskas ir dokumentinių filmų kūrėjas, žurnalistas Rimas Bružas.

Pamokos „Septyni žingsniai svajonės link“ įrašą galima pasižiūrėti LRT mediatekoje.

Atvira istorijos pamoka „Septyni žingsniai svajonės link“

LRT rengiamos atviros istorijos pamokos yra skirtos moksleiviams, mokytojams ir visiems, kas domisi istorija. Šios pamokos yra bendro su JAV ambasada projekto „Laisvės banga“ dalis.

Pamokos „Kaip skamba mūsų istorija?“ tiesioginė transliacija LRT.lt portale vasario 5 d. nuo 11.50.