Sveikata

2021.10.14 11:03

Profsąjungos ragina SAM greičiau nuspręsti dėl mokytojų revakcinacijos: nepriimti sprendimai gali sugriauti sistemą

Giedrė Skridailaitė, Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.14 11:03

Daugiausiai COVID-19 židinių Lietuvoje vis dar ugdymo įstaigose. Serga ir daugiau mokytojų, todėl kai kurie prašo aiškumo dėl stiprinamosios dozės ir galimybių testuotis mokyklose. Sveikatos apsaugos ministerija sako, kad mokytojai galės skiepytis, kai prasidės papildomas visuotinis skiepijimas.

Ugdymo įstaigose auga ne tik testavimo apimtys ar sergančiųjų skaičiai, bet ir įtampa.

„Kai pasitvirtina, tada visa klasė turi testuotis greitaisiais testais ir čia vietoje praktiškai kas antrą dieną. Ir čia neturime pajėgumų, visa pamoka lekia tikrai velniop“, – piktinasi Vilniaus A. Vienuolio progimnazijos direktorius Kęstutis Subačius.

Panorama. Lietuva sulaukia vis garsesnės kritikos dėl migrantų teisių pažeidimų

Direktorius pasakoja pirmadienį į mokyklą atsivežęs 800 testų, bet, ar jų užteks bent iki penktadienio, – neaišku. Vis dažniau serga ne tik moksleiviai, bet ir pasiskiepiję pedagogai, vien Vilniuje tokių 180.

„Mes, kurie bendravome su tuo vaiku arba bendravome su tuo kolega, kuris susirgo, testo nemokamo greitojo negalime gauti. Mes turime eiti į vaistinę, nusipirkti ir pasidaryti, jei kyla mums nerimas. Jeigu mokytojai pradės sirgti, tai nebebus ne tai, kad hibridiniu būdu, apskritai nebus kam mokyti“, – teigia Telšių Ateities progimnazijos mokytoja Lina Dijokienė.

Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas ragina ministeriją imtis sprendimų dėl mokytojų revakcinacijos, nes švietimo sistema, nesuskubus, gali sugriūti.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ramina, kad jau kitą savaitę turėtų prasidėti papildomas visuotinis skiepijimas. O pedagogų testavimas mokyklose – dar vis atviras klausimas.

Kol dėl vienų sprendimų svarstoma, kiti – priimti. Ministerija nurodė kriterijus, kada būtų galima stabdyti kontaktinį ugdymą dėl infekcijos išplitimo. Situaciją mokyklų vadovai turės vertinti patys pagal teigiamų greitųjų testų rezultatų skaičių ir patvirtintų COVID-19, gripo ar kitų ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų paplitimą.

„Kai tokių mokinių ugdymo įstaigoje, ar atskirame jos sraute, yra daugiau nei 20 procentų ir kai tokie atvejai yra registruojami ne mažiau kaip dviejuose trečdaliuose klasių, tuomet yra galimybė skelbti infekcijų plitimą ribojantį režimą ugdymo įstaigos lygiu arba atskiro srauto lygiu“, – aiškina SAM atstovė Jurgita Pakalniškienė.

Rekomendacijas mokyklų vadovai vertina skirtingai.

„Man atrodo, vietose priimti sprendimus galima pačius racionaliausius“, – įsitikinės Mokyklos vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas.

„Tegirdime vieną vienintelį dalyką – apie susitarimus mokyklose, ugdymo įstaigose. Ką reiškia susitarti, kai kartais pagalvoji, kad 141 pilietis nesusitaria, ką reiškia mokyklos vadovui susitarti su 800 tėvų, tarkime“, – ironizavo Vilniaus A. Vienuolio progimnazijos direktorius.

Ugdymo įstaigoje paskelbus infekcijų plitimą ribojantį režimą, iki 8 metų vaiko tėvai ar globėjai galės gauti nedarbingumo pažymėjimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt