Sveikata

2021.08.28 19:32

Medikai pastebi, kad didžioji dalis sergančiųjų COVID-19 – neskiepyti

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.28 19:32

Akmenė – pirmoji šalyje paskiepijusi beveik visus 35–55 metų gyventojus. Čia paskiepyta per 80 proc. žmonių. Didmiesčiuose vakcinavimo situacija prastesnė, sergamumas COVID-19 auga. Vien į Šiaulių ligoninę per parą paguldoma po 10 naujų pacientų. Dauguma – neskiepyti. Medikai sako, kad gali tekti stabdyti planinę pagalbą.

Akmenės vakcinavimo centre didelių eilių nebėra. Gyventojai sako, kad jaučiasi saugesni, ypač – artėjant rudeniui.

Akmenė skelbia paskiepijusi beveik visus 35–55 metų žmones. Pastaruoju metu darbingo amžiaus gyventojai skiepijasi itin aktyviai. iš viso rajone paskiepyta per 80 proc. žmonių.

„Reikėjo tikrai daug dirbti, pečius suglaudus, kad tie žmonės aktyviai eitų ir skiepytųsi. Skambinom asmeniškai, turėjom savanorių iš Maltos ordino, buvo deleguoti, mums padėjo, turėjom studentę praktikantę“, – kalba Akmenės vakcinavimo centro koordinatorė Rasa Penikienė.

Žinios. Akmenė – pirmoji šalyje paskiepijusi beveik visus 35-55 metų gyventojus

Tačiau paaugliai ir senjorai skiepijasi nenoriai. Todėl planuojamos specialios akcijos, ketinama pasitelkti Bažnyčią.

„Tikrai su jais reikės dar stipriai padirbėti. Stengsimės, dėsim visas pastangas, važiuosim į namus, darysim akcijas“, – sako Akmenės Greitosios pagalbos centro direktorius Justinas Stašys.

„Aš, kaip juokauju, kad ir Bažnyčia galėtų prisidėti. Mes esam sveiki ne malda, mes ir meldėmės tam, kad Dievas nušviestų mūsų mokslininkams protus ir išrastų vakciną“, – tvirtina Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas.

Tuo metu šalyje tik artėjama prie 60 proc. skiepijimo pirma doze barjero. Šiauliuose visiškai vakcinuota tik apie pusę gyventojų. Tačiau auga sergamumas COVID-19. Medikai pastebi, didžioji dalis sergančiųjų neskiepyti. Šiaulių ligoninė tikina, kad netrukus gali tekti stabdyti planinę pagalbą.

„Skiepytų žmonių dalis, jeigu taip iš 100 pacientų grubiai skaičiuojant, yra 5–6 pacientai. (...) Kas suserga iš skiepytų žmonių, tai dažniausiai vyresnio amžiaus, kurie turi gretutinių ligų, kaip cukrinis diabetas, kažkokie onkologiniai susirgimai, tai rodo, kad be skiepo tam žmogui būtų žymiai sunkesnė eiga ir mirtingumas didesnis“, – pažymi Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriaus vedėjas Aidas Kaušas.

Didžiausias sergamumas fiksuojamas vakarų Lietuvos savivaldybėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt