Sportas

2019.02.08 01:34

Žalgiriečių žaidimu nenusivylęs Š. Jasikevičius: žaidėme puikų krepšinį

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.02.08 01:34

Nors Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė pralaimėjimą Barselonos „Palau Blaugrana“ arenoje, ketvirtadienio vakarą nusileisdami „Barcelona“ ekipai 72:78, vyriausiasis žalgiriečių treneris Šarūna Jasikevičius buvo ramus.  

Bendraudamas su Lietuvos sporto žurnalistais arenos konferencijų salės prieigose „Žalgirio“ vairininkas džiaugėsi savo auklėtinių žaidimu. Žalgiriečiai ištirpdė po dviejų kėlinių turėtą 7 taškų deficitą ir buvo perėmę dvikovos vadžias į savo rankas trečiojo ketvirčio metu. Tiesa, ketvirtajame kėlinyje užstrigęs žaliai-baltų taikiklis neleido patiesti katalonų klubo.

„Manau, galime didžiuotis tuo darbu, kurį padarėme. Daugiausiai laiko rungtynėse išsilaikėme, nes žaidėme puikų krepšinį. Buvo gražių momentų, kurių jau buvau seniai pasiilgęs. Detalės mus truputį žudė. Aišku, negalime kontroliuoti visko. Džiaugiuosi savo žaidėjais, tai yra tikrasis „Žalgirio“ veidas“, – teigė Š. Jasikevičius.

- Susidaro įspūdis, jog rungtynių metu buvo per daug nenuaidėjusių teisėjų švilpukų?

- Negaliu to komentuoti. Nežinau, kodėl klausiate, jeigu žinote taisykles. Nesu pasiruošęs vėl susimokėti už nieką.

- Kiek svarbus emociškai buvo pataikyti Artūro Milaknio tritaškiai?

- Tritaškiai visada padeda. Galvoju ir be tritaškių buvo plano vykdymas. Buvo momentai, kuriuose galėjome nubausti varžovus. Galėjome viskas būti dar gražiau, bet, deja.

- Kuo skyrėsi ketvirtasis „Žalgirio“ kėlinys puolime nuo pirmųjų trijų. Galbūt „Barcelona“ darė kažką kitaip gynyboje?

- Nemanau. Kai kuriuose momentuose susikūrėme laisvus metimus. Juos reikia pataikyti. Su ilgesne rotacija žaidėjai pavargs mažiau ir tai jausis ketvirtajame rungtynių kėlinyje. Momentais „kaifavau“ nuo savo komandos žaidimo.

- Pirmuose dvejuose kėliniuose „Barcelona“ baudė „Žalgirį“ baudos aikštelėje, pelnydama 28 taškus. Kaip vėliau pavyko pristabdyti varžovus?

- Nemanau, kad kažkas buvo pakeista gynyboje. Išskyrus paskutines 7 minutes rungtynėse, kai pradėjome keistis. Pirmoje pusėje pralaimėjome atkovotus kamuolius 18:10. Be to, turiu vienintelį priekaištą – laiku nepadarome pražangų. Galima kai kuriuos dalykus „apkarpyti“ laiku padarant pražangas. Sieksime žaisti idealų krepšinį, bet taip niekada nebus. Šitas pralaimėjimas yra kitoks negu visi kiti. Demonstravome neblogą krepšinį.

- „Žalgiris“ turėjo labai gerą atkarpą trečiajame kėlinyje, bet kiek tai sustabdė pražangos „bonuso“ metu?

- Čia ir yra vienintelis prastas dalykas. Kodėl taip gerai žaisdame turėteme jiems leisti rinkti lengvus taškus? Tos trys pražangos tikrai buvo neprotingos. Sakau, visko idealiai nesužaisime. Tos pražangos baudžia. Prieš tokią komandą tokių dalykų negali daryti ir už dyką duoti taškų ypatingia išvykoje.